16 грудня 2021, 09:46

В Україні з'явиться новий рід військ: Неїжпапа озвучив терміни та подробиці

До 2026 року в Україні буде сформовано новий рід військ – берегові ракетні війська, озброєні комплексами "Нептун".

В Україні з'явиться новий рід військ: Неїжпапа озвучив терміни та подробиці

15 грудня в Одесі підбили підсумки у ВМС ЗСУ за 2021 рік за участю командувача контр-адмірала Олексія Неїжпапи. Він анонсував створення нового роду військ в Україні, формування якого завершиться до 2026 року. На озброєнні стоятимуть ракетні комплекси "Нептун".

Напередодні в Одесі у Міноборони України заявили про створення берегових ракетних військ, до складу яких увійде три дивізіони з комплексами "Нептун", інформує сайт міністерства.

Командувач ВМС ЗСУ заявив, що до кінця першого кварталу 2022 року буде повністю створено перший дивізіон із трьох, який одразу ж заступить на бойове чергування.

Нагадав Неїжпапа про домовленість із Британією про будівництво 8 ракетних катерів, озброєних крилатими ракетами. Також Україна закупить у Британії два протимінні кораблі "Сандал". Перший корабель прибуде до України наприкінці 2022 року.

Водночас у Туреччині продовжуються роботи з будівництва корвета. Готовність корпусу становить 80%. Корвет буде готовий на початку 2022 року, а до кінця року він вирушить до України на доопрацювання. У 2023 році планується розпочати його випробування. І того ж року, якщо випробування пройдуть успішно, Туреччина почне будувати другий корвет.

Наприкінці виступу Неїжпапа згадав про військові навчання Sea Breeze 2021, у яких брали участь військовослужбовці Грузії, США, Румунії, Великобританії й інших країн.

Ракетний комплекс "Нептун" пройшов випробування ще навесні 2019 року, а минулого року його прийнято на озброєння.

Раніше Олексій Резніков анонсував, що до кінця 2021 року комплекси "Нептун" стануть на бойове чергування на Півдні України.

Нагадаємо, у 2022 році в Україні радіолокаційний комплекс "Мінерал-У" пройде випробування, після чого заступить на бойове чергування разом із "Нептуном".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини