15 грудня 2021, 13:55

Літак повітряного пункту керування "Іл-96-300" помітили поблизу українського кордону

Російський новітній літак повітряного пункту керування "Іл-96-300ПУ" помітили поблизу українського кордону на території Воронезької області.

Літак повітряного пункту керування "Іл-96-300" помітили поблизу українського кордону

На кінець 2020 року в Росії було всього чотири літаки із серії "повітряний командний пункт". У майбутньому їх планували замінити на нові лайнери "Іл-96-400М". Вони призначені для ведення бойового чергування повітряного простору та як центральна зона управління наземними та повітряними військами. Один із таких літаків помітили у безпосередній близькості від кордону з Україною.

Сьогодні, 15 грудня, російський літак "Іл-96-300ПУ" зафіксували біля кордону з Україною. Він намотував кола, інформує Кайл Глен на своїй сторінці у Twitter.

Не виключено, що літак тестується у зв'язку з можливим вторгненням Росії в Україну. Водночас у районі Криму помітили американського розвідника ВПС США RC-135.

Російські ЗМІ повідомляють, що 5 серпня "Іл-96-300" здійснив свій перший пробний політ. Відомо, що два літаки замовили в Управлінні справами президента РФ для "Спеціального льотного загону "Росія"".

На сьогодні у підпорядкуванні "Спеціального льотного загону "Росія"" є 10 літаків "Іл-96-300" різних модифікацій.

Повітряні пункти керування створені на базі пасажирського лайнера "Іл-86". Зазвичай його у Росії використовують для керування сухопутними військами, ВМФ і стратегічною авіацією.

Літаки були створені на випадок НС у Росії.

Версія "Іл-96-300ПУ" створена у шести екземплярах. На літаку встановлено обладнання, яке дозволяє вести керування збройними силами у разі ядерного конфлікту. Перший літак цієї версії було зібрано у 1995 році для Бориса Єльцина. Другий – для Володимира Путіна у 2003 році.

Раніше у МЗС Росії пригрозили США розмістити у європейській частині РФ ракети середньої дальності, здатні нести ядерні боєголовки.

Нагадаємо, у ГУР Міноборони України визнали той факт, що Росія не лише нарощує військову присутність на кордоні з Україною, а й активізувала своїх найманців на Донбасі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини