14 грудня 2021, 08:40

ЗМІ: ВПС Ізраїлю розбомбили склади з хімічною зброєю у Сирії – є жертви серед військових Асада

ВПС ЦАХАЛу завдали ударів по сирійських складах із хімічною зброєю у районі Дамаска та Хомса.

ЗМІ: ВПС Ізраїлю розбомбили склади з хімічною зброєю у Сирії – є жертви серед військових Асада

13 грудня видання Washington Post опублікувало статтю про бомбардування складів із хімічною зброєю у районі Дамаска та Хомса ізраїльською військовою авіацією. За версією видання, авіаналіт відбувся 8 червня 2021 року. Внаслідок удару смертельні поранення отримали 7 військовослужбовців, у тому числі один офіцер у званні полковника. Місцеві ЗМІ повідомляли, що він працював у надсекретній військовій лабораторії.

Західні військові аналітики вважають, що червнева операція ізраїльських ВПС відрізнялася від аналогічних військових заходів у минулому. Цього разу мішенню були не конвої, а військові об'єкти, пов'язані з програмою розроблення хімічної зброї.

Передбачається, що ЦАХАЛ намагався зупинити відновлення виробництва нервово-паралітичних речовин.

До речі, роком раніше ізраїльська авіація також нібито бомбардувала об'єкти у Сирії, куди доставили хімічні речовини, які використовуються у виробництві хімічної зброї. Дамаск запевняє, що нібито відмовився від них вісім років тому.

Після удару по об'єктах у районі Дамаска та Хомса уряд Сирії підтвердив інформацію про загибель людей, звинувативши Ізраїль у атаках. Однак у заяві не уточнювали, які об'єкти зазнали удару.

Армія оборони Ізраїлю традиційно не коментує свої дії.

Нагадаємо, на початку листопада Ізраїль винищувачами F-16 розгромив кілька військових об'єктів російського союзника Башара Асада. Системи ППО не змогли перехопити ракети.

До цього авіація Ізраїлю вдарила по об'єктах ППО Башара Асада та РФ у Сирії. Російські "Буки" виявилися безпорадними.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини