13 грудня 2021, 16:28

"Бере ціль у 300 км. Чистокровна українська технологія" – Цаплієнко про фото новітнього українського ракетного комплексу

Журналіст Андрій Цаплієнко наголосив, що "Нептун" є "чистокровною українською технологією".

"Бере ціль у 300 км. Чистокровна українська технологія"  – Цаплієнко про фото новітнього українського ракетного комплексу

Український військовий журналіст телеканалу "1+1" Андрій Цаплієнко показав фотографію найновішого українського комплексу крилатих ракет "Нептун". На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Цаплієнко опублікував знімок, зроблений на одному з військових полігонів України.

Журналіст зазначив, що "Нептун" є "чистокровною українською технологією", випробування якої перевершили всі очікування конструкторів, оскільки ракетний комплекс показав ураження мети на відстані 300 кілометрів.

"По-перше, це красиво. Комплекс крилатих ракет "Нептун", панове. Чистокровна українська технологія. Випробування навіть перевершили очікування. Бере ціль майже у 300 км. Переконливо виглядає, чи не так?" – зазначив журналіст.

На фотографії Цаплієнко стоїть у компанії п'яти військових, які, ймовірно, є екіпажем бойової машини.

Комплекс призначений для контролю територіальних вод і зливних зон; захисту військово-морських баз та інших берегових об'єктів та узбережжя; захисту узбережжя на небезпечних напрямках можливої висадки десанту.

Довідка: комплекс "Нептун" із протикорабельними ракетами "Р-360" призначений для контролю територіальних вод, захисту військово-морських баз та інших об'єктів інфраструктури, розташованих на узбережжі. Ракета "Р-360" здатна знищувати кораблі водотоннажністю до 5 тисяч тонн. Дальність польоту ракети – до 280 км.

Комплекс "Нептун" складається із шести пускових установок, що забезпечують можливість залпу одночасно 24 крилатими ракетами з різних цілей з інтервалом пусків у залпі від трьох до п'яти секунд.

Голова Міноборони України Олексій Резніков пообіцяв зробити все, що від нього залежить, щоб протикорабельні ракетні комплекси "Нептун" найближчим часом стали на бойове чергування для захисту південних кордонів держави.

Раніше повідомлялося, що Міноборони підготує найближчим часом доручення щодо прискорення будівництва військово-морської бази "Схід" у Бердянську. В оборонному відомстві заявили про необхідність нейтралізації загроз, пов'язаних зі спробою Росії окупувати Азовське море.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини