9 грудня 2021, 20:00

Спуск на воду першого катера OCEA для охорони морських кордонів показали на відео

Катер FPB98MKI, збудований у Франції для Морської охорони ДПСУ, має прибути в Україну навесні.

Спуск на воду першого катера OCEA для охорони морських кордонів показали на відео

Розробка катерів у рамках контракту між французькою компанією OCEA та Держприкордонслужбою України йде за планом. 9 грудня у Франції на воду спустили перше судно FPB98MKI, збудоване для Морської охорони ДПСУ.

Відповідне відео опубліковано на YouTube-каналі ДПСУ.

На сьогодні проводяться фінальні роботи з монтажу, налагодження та підготовки обладнання катера до швартових випробувань. Прибуття корабля в Україну заплановане навесні після завершення ходових випробувань.

Спуск катера на воду здійснювався за участю посла України у Франції Вадима Омельченка та керівництва французької компанії OCEA. Дипломат заявив, що українській стороні приємно співпрацювати з OCEA – компанією, яка є лідером у своїй галузі.

"Це лідерство гарантує якість. Також ми можемо багато чого навчитися у компанії OCEA", – наголосив посол.

За словами дипломата, досягненням цієї угоди є те, що 5 із 20 катерів буде вироблено в Україні за підтримки французької компанії.

Корабель здатний розвивати швидкість до 60 км/год. Його випробування стартують вже наступного тижня та триватимуть до кінця січня.

Водночас до Франції прибудуть представники Морської охорони ДПСУ, які під наглядом фахівців OCEA пройдуть курс навчання з управління новітніми катерами.

Нагадаємо, наприкінці жовтня голова МВС України Денис Монастирський відвідав підприємство з виробництва катерів OCEA та підтвердив, що зазначені кораблі почнуть надходити на озброєння ДПСУ навесні наступного року. За словами міністра, новітня техніка значно зміцнить морські кордони України.

Тим часом 23 листопада до територіальних вод України зайшли два патрульні катери типу Island. Кораблі є частиною американського пакета допомоги на суму понад 2,5 млрд доларів, який США надали Україні з 2014 року.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини