7 грудня 2021, 16:37

Донік повідомив про прибуття в Україну експертів США: "Для ефективного захисту неба від ракет та авіації РФ"

Американські військові експерти допомагають Україні у створенні ефективної системи ППО на фоні концентрації військ РФ на кордоні.

Донік повідомив про прибуття в Україну експертів США: "Для ефективного захисту неба від ракет та авіації РФ"

США посилили військову допомогу Україні на тлі концентрації військ РФ поруч із кордонами та загроз нового вторгнення. Розпочалася робота зі створення ефективної системи протиповітряної та протиракетної оборони.

Про це у своєму блозі у Telegram написав відомий український волонтер Роман Донік, повідомляє Діалог.UA.

"Американські фахівці прибули для того, щоб оцінити наші сили ППО та визначити, що саме у нас є, у якому стані та у чому є необхідність для боротьби із засобами супротивника… Для того, щоб ми могли протистояти саме російським літакам і ракетам, не просто відсипати якихось ящиків (зі зброєю – ред.), а зробити ефективну систему захисту неба над Україною”, – поділився інформацією волонтер.

Він уточнив, що останнім часом в Україну прилетіли кілька бортів із "військовими ніштяками". Серед них є, зокрема, станції радіолокації контрбатарейної боротьби AN/TPQ.

""Хамерів" американці відсипали щедро", – повідомив Донік.

Він зазначив, що раніше отримані американські броньовики за 8 років війни серйозно потріпалися.

Крім того, наголосив волонтер, військові готові до використання американських ПТРК Javelin у разі нового російського вторгнення.

"Як мені відповів ... один офіцер, який дуже у темі та саме приймає щодо них рішення: "Подерев'янського читав? Ну, про олію? Так от, можна сказати, що у нас зараз "Джавелінів", як масла того... Будемо використовувати. Без заощадження. Знищуватимуться цілі", – розповів Донік.

Він повідомив про непідтверджені чутки про те, що на озброєнні ЗСУ нібито з'явилися сучасніші моделі цього ПТРК, які можуть знищувати цілі на відстані не 2,5 км, а 4,7.

"Швидше, не брешуть, бо бачив уже кілька разів, як хтось мрійливо мружив очі та казав, що треба знайти хорошу мету, що рухається, заздалегідь", – поділився інформацією волонтер.

Важливо зазначити, що США посилили допомогу на тлі повідомлень про нове масштабне перекидання військ РФ до українського кордону. За даними Міноборони України, сконцентровано угруповання загальною чисельністю 94 тисячі солдатів. Ризик нового вторгнення дуже високий. І, за даними розвідки, це може статися вже за місяць – півтора.

Раніше Україна попросила у США "афганське озброєння". У Foreign Policy розкрили деталі.

Нагадаємо, США готові відправити війська до Східної Європи для підтримки України.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини