4 грудня 2021, 07:53

Туреччина передасть Україні десятки Bayraktar після розмови Ердогана та Путіна

Анкара погодила постачання понад 20 Bayraktar до України найближчим часом на тлі стягування військ РФ до кордонів.

Туреччина передасть Україні десятки Bayraktar після розмови Ердогана та Путіна

Туреччина продасть Україні ударних безпілотників Bayraktar більше, ніж очікувалося. Найближчим часом два десятки БПЛА привезуть до країни, про це повідомляє Bloomberg.

Джерела агентства розповіли, що Україна отримає як мінімум 24 безпілотні літальні апарати. До того ж журналістам натякнули, що загалом Київ одержав від Анкари значно більше безпілотників, аніж повідомляли в офіційних джерелах.

Джерело у турецькому уряді також зазначило, що постачання Bayraktar Україні дозволить Туреччині посилити тиск на Росію. Особливо важливо використати момент для розв'язання спірних питань щодо війни на Донбасі.

Крім цього, Туреччина підписала угоду з Україною щодо будівництва космічних ракет за технологією типу "Зеніт-2" та збирається брати участь у процесі розробки балістичних снарядів.

Варто зазначити, що 3 грудня Путін поскаржився Ердогану на Київ, який нібито порушує "Мінськ", використовуючи Bayraktar на Донеччині. Однак у Кремлі делікатно промовчали, коли ЗСУ підіймають у небо БПЛА та чому біля лінії розмежування з боку бойовиків знаходиться заборонене угодами озброєння.

Вперше Bayraktar на фронті ЗСУ застосували 26 жовтня. Українські військові відповіли на обстріл із гаубиць і припинили можливість великої трагедії – окупанти збиралися накрити вогнем із "Градів" мирний населений пункт.

Тоді не тільки вдалося знищити техніку противника, а й ліквідувати російського військового.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини