30 листопада 2021, 14:15

Патрульні катери "Суми" та "Фастів" вперше вийшли у Чорне море: у Мережі опубліковано кадри

Патрульні катери "Суми" та "Фастів", які прибули із США, вперше спустили на воду Чорного моря.

Патрульні катери "Суми" та "Фастів" вперше вийшли у Чорне море: у Мережі опубліковано кадри

23 листопада із США суховантажне судно Ocean Grand доставило до Одеси відразу два патрульні катери типу Island, яких в Україні назвали "Суми" та "Фастів". А вже сьогодні, 30 листопада, їх спустили на воду.

Джерело повідомляє, що близько 8:30 з Практичної гавані Одеського порту першим у море вийшов катер "Суми", а згодом за ним пішов і "Фастів", інформує "Думская".

Відомо, що у районі мису Великий фонтан обидва катери випробували ходові частини та відпрацювали маневрування. Згідно з офіційними даними, катер "Суми" йшов морем зі швидкістю 26 вузлів (максимальна швидкість повинна становити 30 вузлів). Через три години тестових випробувань обидва патрульні катери повернулися на базу "Південь".

На борту катерів знаходиться оригінальне озброєння, яке відповідає стандартам НАТО.

Катери на кшталт Island були передані Україні Вашингтоном у рамках програми військової допомоги. Це вже четвертий патрульний катер із США. Перша партія катерів вже стоїть на озброєнні ВМС ЗСУ – "Старобільськ" і "Слов'янськ". Друга партія із двох катерів прибула до Одеси з Балтімору.

До кінця поточного року в Україну має прибути п'ятий катер типу Island, який вже отримав назву на честь Героя України В'ячеслава Кубрака.

Раніше ми повідомляли, що 3 липня у рамках міжнародних військових навчань Sea Breeze у Чорне море вийшли два патрульні катери, які США передали Україні.

Нагадаємо, 23 листопада в акваторію Чорного моря увійшло суховантажне судно Ocean Grand, на борту якого було два патрульні катери "Суми" та "Фастів".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини