30 листопада 2021, 08:49

Багатотисячний військовий контингент: у МЗС назвали точну кількість військ РФ поблизу України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що у разі російського вторгнення військові дії відбуватимуться й у Чорному морі.

Багатотисячний військовий контингент: у МЗС назвали точну кількість військ РФ поблизу України

Військовий контингент РФ знаходиться на кордоні України з весни поточного року. За цей час не відмічено спроб відвести техніку. Москва тримає Європу у напрузі.

Глава української дипломатії назвав кількість військ РФ поблизу російсько-українського кордону та на окупованих територіях.

"Росія розмістила численне військове угруповання у регіонах біля державного кордону України. Вона містить танки, артилерію, повітряні та військово-морські сили. Там перебувають понад 40 батальйонних тактичних груп, до складу яких входить 115 тисяч військових", - повідомив Кулеба у ході брифінгу у понеділок, 29 листопада, що транслюється на Youtube.

Він попередив, що агресивна поведінка Росії у разі наступу зачепить не лише Україну, а й сусідні країни.

"Потенційна військова операція, здійснена Росією, включатиме великий сегмент військових дій у Чорному морі, тому Румунія та інші чорноморські партнери, на наш погляд, мають бути так само стурбовані планами Росії", - наголосив міністр.

Раніше Кулеба підтримав пропозицію президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана щодо включення Анкари до складу переговорників із врегулювання конфлікту на Донбасі.

Як повідомлялося, у МЗС запевнили, що діалог щодо "Нормандії" зайшов у глухий кут, оскільки переговори щодо Донбасу у будь-яких форматах не працюють через незацікавленість у цьому з боку Москви.

Нагадаємо, самопроголошений президент Олександр Лукашенко пообіцяв, що у разі нової війни на Донбасі "Білорусь не залишиться осторонь".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини