13 листопада 2021, 13:30

Революційна розробка Ізраїлю: комплекс Scorpius виводить із ладу будь-яку техніку супротивника

Нова система РЕБ уміє вражати цілі, відрізняючи їх відмінність від інших літальних апаратів у зоні застосування.

Революційна розробка Ізраїлю: комплекс Scorpius виводить із ладу будь-яку техніку супротивника

Поки американські вчені лише займаються проєктуванням подібного модуля, Ізраїль вже розробив нову лінійку електронних радіосистем "Скорпіон", що дозволяють уражати ракети, літаки та дрони супротивника без застосування зенітних ракет.

Про новинку в оборонній сфері розповів почесний консул Ізраїлю у західній Україні Олег Вишняков на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Діалог.UA.

На відміну від попереднього покоління засобів РЕБ, нова система може сканувати значну частину повітряного простору та вражати атакувальним імпульсом ракети, винищувачі або дрони противника. При цьому вона вміє вражати цілі, відрізняючи їх від інших літальних апаратів у зоні застосування. Таким чином, Scorpius можна використовувати там, де поруч із військовою технікою можуть перебувати цивільні літаки та об'єкти.

"Новинка здатна вивести з ладу системи БПЛА, кораблів, ракет, блокувати лінії передачі даних і багато іншого. "Скорпіон", як запевняють творці, ефективно викликає збої електромагнітних систем, включно з радарами та електронними датчиками, навігаційними приладами та засобами зв'язку", - пише бізнесмен Вишняков.

Наголошується, що можливості системи Scorpius відповідають найактуальнішим викликам, які існують на цей час.

Передовий комплекс РЕБ, вироблений в Ізраїлі, має високі бойові характеристики та дозволяє у деяких випадках відмовитися від використання ракет-перехоплювачів.

Нагадаємо, Росія "засвітила" свій унікальний комплекс РЕБ "Торн" в арсеналі бойовиків на Донбасі.

Повідомлялося, що росіяни тестують новий комплекс РЕБ і глушать супутники поблизу кордону з Україною.

Раніше інженери розповіли про переваги українського безпілотника ACS-3M, якому не страшні ракети та РЕБ.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини