8 листопада 2021, 16:05

США направили в Україну ще два патрульні катери Island з американським озброєнням на борту

Із США до Одеси вирушили два патрульні катери, передані в рамках військової допомоги Україні.

США направили в Україну ще два патрульні катери Island з американським озброєнням на борту

Зі Сполучених Штатів в Україну прямують два патрульні катери класу Island "Суми" та "Фастів". Про це повідомляють інформаційні агенції, посилаючись на заяву посольства США в Україні, яку було опубліковано на сторінці дипломатичного представництва у соціальній мережі "Фейсбук".

Надводні судна вирушили зі штату Мериленд до Одеси на вантажному судні.

Фотографії катерів також опублікували американські дипломати.

Катери є частиною допомоги для зміцнення обороноздатності України на суму понад $2,5 мільярда, які Вашингтон надав Україні протягом останніх 7 років за час, що минув з початку окупації Криму та вторгнення на Донбас.

Журналісти зазначають, що терміни постачання катерів змістилися через рішення встановити на них американське озброєння — бойові модулі з гарматами калібру 30 мм, а також з оптико-електронною системою управління. Про це журналістам розповів колишній міністр оборони країни Андрій Таран.

Українські екіпажі двох суден уже пройшли курс навчання у Сполучених Штатах, який тривав понад 2 місяці.

Це вже друга партія катерів, які США передадуть Україні у рамках допомоги у сфері безпеки й оборони. Перші два "Слов'янськ" і "Старобільськ" вже служать у складі національного флоту.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що флот України посилять дивізіоном катерів Island уже у 2021 році. Таку заяву зробив міністр оборони Андрій Таран. Американці надають Україні катери з уже встановленим озброєнням – бойовими модулями з гарматами калібру 30 мм, а також з оптико-електронною системою управління. Міністр наголосив, що Україна продовжує курс на зміцнення стратегічного партнерства з Вашингтоном, у тому числі щодо відновлення свого флоту.

Ми також писали, що катер Island, який США передадуть Україні, показав на випробуваннях разючі результати. Патрульні катери типу ISLAND – це швидкохідні судна нового покоління, призначені для патрулювання прибережної зони.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини