3 листопада 2021, 15:48

ЗС Азербайджану розвіяли відомий військовий міф за допомогою лазерних бомб

Азербайджанська армія довела, що бомба здатна двічі впасти в ту саму воронку.

ЗС Азербайджану розвіяли відомий військовий міф за допомогою лазерних бомб

Застосування Збройними силами Азербайджану лазерних бомб під час Другої карабаської війни остаточно зруйнувало сумнівне військове правило, згідно з яким снаряд не б'є двічі у ту саму точку.

Про це розповів заступник міністра оборони Азербайджану та голова ВПС республіки Раміз Тахіров у фільмі телеканалу ITV "Невидимі герої - ВПС".

За словами чиновника, азербайджанські льотчики використовували бомби з лазерним наведенням з метою точного та багаторазового ураження позицій вірменської сторони. Відповідними снарядами було оснащено штурмовики "Су-25".

"Ми показали, що одне й те ж місце можна бомбити двічі", — підкреслив заступник міністра, натякаючи на відомий під час Другої світової війни міф про непотрапляння бомби двічі у ту саму воронку.

Довідка

Лазерна бомба - один із видів високоточної зброї. Вона є керованою авіаційною бомбою, яку наводять на ціль за допомогою променя лазера. Бомби з лазерним наведенням є у розпорядженні ВПС багатьох країн і неодноразово використовувалися у тих чи інших збройних конфліктах.

Друга карабаська війна - військовий конфлікт між Азербайджаном і Вірменією, що спалахнув наприкінці вересня 2020 року на території Нагірного Карабаху і тривав 44 дні. Протистояння завершилося перемогою азербайджанської сторони, яка встановила контроль над більшою частиною регіону. Згідно з домовленостями Азербайджану, Вірменії та Росії, у деякі райони було введено російський миротворчий контингент, який пробуде там щонайменше п'ять років.

Нагадаємо, Азербайджан уперше показав один із таємних спецпідрозділів Служби зовнішньої розвідки YARASA: левова частка його роботи припала на глибокий тил противника у Карабасі.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини