3 листопада 2021, 07:36

РФ явно починає щось недобре: розвідка заявила про вагому концентрацію військ РФ біля кордонів України

До складу угруповання військ РФ належать війська 8-ї, 20-ї армій Південного та Західного військових округів, а також сили та засоби Чорноморського флоту РФ.

РФ явно починає щось недобре: розвідка заявила про вагому концентрацію військ РФ біля кордонів України

РФ сконцентрувала поблизу кордонів України, на окупованому Донбасі й у Криму групу підрозділів у складі близько 90 тисяч військових, інформує ГУР Міноборони України.

У Міноборони ретельно моніторять обстановку, що склалася біля держкордону України з РФ, в окупованому Криму та на Донбасі. За інформацією українських розвідників, у цих підрозділах є взводи 8-ї, 20-ї армій ПВО і ЗВО, а також сили ЧФ РФ.

Також поряд з українським кордоном розгорнуто спецбригади та частини 4-ї, 6-ї армій ВПС і ППО ВКС, а на тимчасово захоплених Донеччині та Луганщині базується кілька армійських корпусів СВ РФ.

Протягом 2-го півріччя цього року біля українського рубежу командуванням ЗС РФ було здійснено цілу серію повномасштабних занять. У навчаннях були задіяні засоби ПВО та ЗВО, а також спецчастини та підрозділи 41-ї армії ЦВО та ПДВ. Після закінчення відпрацювань взводи 41-ї армії залишилися в європейській Росії, зокрема біля н. п. Єльня у Смоленській області на дистанції близько 260 км від держкордону з Україною.

При цьому у розвідці запевнили, що РФ часто практикує передислокацію та нарощування військ для підтримки ескалації у регіоні та політичного впливу на країни Близького зарубіжжя.

Нагадаємо, раніше у ЗСУ не спостерігали російських військ біля кордону з Україною. Таку заяву зробив командувач ООС ЗСУ Сергій Наєв.

Масштабне перекидання військ РФ до кордону України виглядає як загрозлива наступальна операція.

Крім того, Андрій Таран пішов у відставку з посади міністра оборони України.

Напередодні у командуванні ОС заявили про готовність ЗСУ до загострення та нового етапу агресії з боку РФ.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини