1 листопада 2021, 15:16

Путін натякнув на погрози на адресу кораблів 6-го флоту США, що йдуть у Чорне море

Путін прокоментував захід до акваторії Чорного моря військових кораблів флоту Сполучених Штатів.

Путін натякнув на погрози на адресу кораблів 6-го флоту США, що йдуть у Чорне море

Глава Кремля Володимир Путін неоднозначно прокоментував рух до акваторії Чорного моря флагманського корабля Шостого флоту ВМС Сполучених Штатів USS Mount Whitney. Під час військової наради Путін заявив, що на американський військовий корабель можна подивитися у бінокль чи приціл засобів оборони РФ, повідомляє РІА "Новости".

Кадри публікує Телеграм-канал "Український Діалог".

Інформаційні агентства зазначають, що флагманський корабель 6-го флоту Сполучених Штатів планує брати участь у навчаннях у північній частині Чорного моря. Штаб навчань перебуватиме на Mount Whitney.

За даними ЗМІ, раніше, 30 жовтня, до Чорного моря увійшов есмінець USS Porter, оснащений крилатими ракетами "Томагавк". Як повідомляє Національний центр оборонного керівництва РФ, російські військові розпочали безпосереднє спостереження за кораблем.

USS Mount Whitney – флагман Шостого флоту ВМС США. Він призначений для керівництва та координації дій Військово-Морських сил. На борту корабля розташовані численні радіоелектронні дослідні системи, а також системи моніторингу поверхневих і підводних вод, що забезпечують підтримку бойових кораблів.

Корабель може передавати та приймати великі обсяги даних у будь-якому місці світу захищеними каналами зв'язку. Все це дозволяє американському командуванню отримувати своєчасну дослідницьку й оперативну інформацію про підтримку, доступну для ВМС США.

Місія ВМС США у Чорному морі

29 жовтня ВМС США оголосили про початок військово-морської операції у Середземному та Чорному морях за участю Генерального штабу Шостого флоту, атакуючих Військово-Морських сил та Сил підтримки НАТО.

За словами офіційних осіб США, керівництво операцією знаходиться на борту командного корабля "Маунт-Уітні" Шостого флоту. Ймовірно, після заходу американського корабля до Чорного моря, що відбудеться у другій половині дня, РФ почне відслідковувати його рух у цьому регіоні.

Як нещодавно заявив колишній Головнокомандувач Військово-Морських сил РФ адмірал Віктор Кравченко, РФ може відстежувати кораблі НАТО декількома способами, а саме: з моря, шляхом прямого спостереження за кораблем на суші, за допомогою радіоелектронних засобів, з повітря та за допомогою авіації.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Шостий флот ВМС США та Сили підтримки НАТО розпочинають операції у Чорному морі.

Нагадаємо, участь есмінця Військово-Морських сил США Ross у навчаннях Sea Breeze – 2021 викликала "роздратування" у Кремлі. Щойно корабель з'явився у Чорному морі, Чорноморський флот почав стежити за його маршрутом. Військовий журналіст Андрій Цаплієнко показав, як виглядає есмінець.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини