12 жовтня 2021, 07:50

Міноборони України залишило ВСУ без нових ПТРК – КБ "Луч" не отримало замовлення

​Вперше з початку російської агресії державне КБ "Луч" не отримало від Міноборони України замовлень на виробництво ПТРК.

Міноборони України залишило ВСУ без нових ПТРК – КБ "Луч" не отримало замовлення

Уперше з 2014 року українське оборонне відомство не замовило нові комплекси КБ "Луч". Йдеться про протитанкові ракетні комплекси як "Корсар" і "Стугна-П", здатні знищити російську бронетехніку на Донбасі.

Про це "Донбасс.Реаліі" розповів генеральний конструктор підприємства Олег Коростельов.

"Що стосується замовлення, то, на жаль, на наступний рік ми не маємо нічого", - прокоментував Коростельов.

За весь час поставки вітчизняних ПТРК українські військові отримали кілька сотень пускових установок і близько 7 тисяч ракет.

Легкий переносний ракетний комплекс "Корсар" може вразити броньовану ціль на відстані до 2,5 км. У травні 2020 року українські розробники модернізували зброю, забезпечивши її тепловізіонним прицілом.

Крім цього, ракетні комплекси збирають за кордоном з поставлених з України комплектувальних. Так, з 2018 року компанія Jadara Equipment з Йорданії виробляє "Корсар", який був названий Jadara Terminator.

Як повідомлялося раніше, у червні на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека - 2021" презентували найновіші зразки зброї та техніки.

А у вересні з'явилася інформація про намір Міноборони України згорнути розробки "Сайгак" для заміни позашляховиків для ЗСУ. За словами заступника міністра оборони України Олександра Носова, дослідна конструкторська розробка (ДКР) нібито має "корупційний характер".

Автор: Анастасия Югова

Останні новини