У Києві й Одесі ліквідували добре законспіровану агентурну мережу ФСБ
Агенти ФСБ РФ збирали інформацію про відомих українських політиків ы високопоставлених військовослужбовців Сил оборони України.

У Києві контррозвідники СБУ викрили та затримали ІТ-фахівця, який виявився законспірованим агентом ФСБ РФ. Про це повідомила прес-служба Служби безпеки України.
За даними досудового слідства, ФСБ завербувала фігуранта ще 2014 року, коли він жив у Миколаєві. Російська спецслужба довгий час не використала цього агента, але на початку 2026 року його "активували". Йому наказали переїхати до Києва та збирати дані про відомих українських політиків і високопоставлених військовослужбовців Сил оборони України (адреси проживання, маршрути пересування тощо).
Російський агент діяв під прикриттям надання послуг з адміністрування комп'ютерів і їхнього обслуговування. Під виглядом побутових розмов він намагався одержати інформацію для російської спецслужби. Надалі він залучив до злочинної діяльності ІТ-фахівця з Одеси. Агенти ФСБ створили систему інформаторів, від яких отримували дані про українську армію.
Контррозвідники затримали російського агента на орендованій квартирі у Києві. Водночас в Одесі затримали його спільника. У них вилучили смартфони із доказами роботи на ФСБ.
Слідчі СБУ за даними фактами відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Максимальне покарання цієї статті передбачає довічне позбавлення волі. Фігурантам вже повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого вищезазначеною статтею.
Раніше на Київщині затримали російського агента, який реєстрував термінали Starlink для ворога.
Нагадаємо, Діалог.UA також повідомив, що СБУ запобігла терактам проти українських військовослужбовців у Хмельницькому.