20 серпня 2026, 12:14

СБУ запобігла ліквідації командира військової частини на Полтавщині: агента РФ затримано на гарячому

СБУ затримала агента РФ у Полтаві, який готував убивство командира військової частини, але був затриманий на гарячому, виконуючи інше завдання свого куратора.

Автор: Светлана Романенко

СБУ запобігла ліквідації командира військової частини на Полтавщині: агента РФ затримано на гарячому

Контррозвідка Служби безпеки України запобігла теракту у Полтаві та затримала агента РФ, який за завданням куратора готував ліквідацію командира однієї з військових частин у регіоні. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Спецслужба РФ завербувала студента місцевого університету під час його пошуків "легкого заробітку" у ТГ-каналах. Після цього він за інструкцією куратора самостійно виготовив саморобний вибуховий пристрій і забезпечив його мобільним телефоном для дистанційної активації. Для вчинення теракту він вивчав розпорядок дня та маршрути пересування командира військової частини, щоб закласти бомбу у певній локації та привести її у дію у потрібний момент.

Також агент РФ погодився виконати додаткове завдання – підпалити вантажівку. Для цього він придбав легкозаймисту суміш і спробував реалізувати план, але був затриманий на гарячому співробітниками СБУ. Під час обшуку у посібника окупантів вилучили підготовлений вибуховий пристрій, наркотики та смартфон із доказами зв'язку з російськими спецслужбами.


Російському агенту пред'явлено підозри щодо кількох статей КК України, включаючи підготовку теракту, незаконне виготовлення вибухівки, зберігання зброї та наркотиків, а також спробу підпалу майна. Затриманий перебуває під вартою, йому загрожує до 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, СБУ запобігла серії терактів РФ в Ізмаїлі Одеської області.

Також нагадаємо, СБУ запобігла подвійному теракту спецслужби РФ у центрі Івано-Франківська на паркуванні житлового комплексу.

Останні новини