В Україні затримано іноземців: працювали на військову розвідку РФ у західних регіонах країни – СБУ
Співробітники правоохоронних органів затримали двох іноземців, які здійснювали підпали у західних регіонах України за завданням ГРУ РФ.

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримала двох іноземних громадян, які виконували завдання російської військової розвідки (ГРУ). Вони робили підпали на Буковині та в Івано-Франківській області для дестабілізації ситуації у суспільстві, повідомляє прес-служба СБУ.
За матеріалами слідства, затриманими виявились 27-річні громадяни сусідньої європейської країни. Прибувши в Україну, російські агенти зупинилися у готелі на околиці Чернівців, а наступного дня підпалили, який зафіксували на відео та відправили своєму куратору з ГРУ.
Як встановило розслідування, диверсанти використовували легкозаймисті суміші та їм вдалося знищити адміністративну будівлю в одному із районів Чернівецької області.
Після першого підпалу іноземці отримали вказівку продовжити серію аналогічних диверсій для подальшого розхитування суспільно-політичної ситуації на Заході України.
Співробітники СБУ затримали агентів на гарячому, коли проводили розвідку біля сільради в Івано-Франківській області. Слідство встановило, що обидва потрапили до поля зору російської спецслужби ще до в'їзду на територію України.
Один із агентів був завербований через Telegram-канал, де публікував коментарі на підтримку збройної агресії Росії. Пізніше він залучив до співпраці знайомого, після чого обидва були направлені в Україну для виконання підривної діяльності.
Слідчі СБУ повідомили затриманих про підозру за ч. 2 ст. 258 КК України (терористичний акт, вчинений шляхом підпалу з метою порушення громадської безпеки, залякування населення та заподіяння значної майнової шкоди групою осіб за попередньою змовою).


Іноземні громадяни перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.
Комплексні оперативні та слідчі дії проводилися співробітниками СБУ у Чернівецькій області спільно з Нацполіцією за керівництва обласної прокуратури.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, СБУ затримала британця Девіда Катмора, який працював на Росію під виглядом інструктора ЗСУ.
Також, нагадаємо, СБУ затримала 26-річну жінку у Миколаївській області, яка за завданням РФ встановлювала приховані камери для стеження за переміщенням бронетехніки ЗСУ.