Експерти озвучили дату, коли Україна отримає перші доходи від угоди щодо ресурсів, – Reuters
Щонайменше через 10 років після підписання угоди про рідкісноземельні ресурси буде якась фінансова вигода для України.
Щонайменше через 10 років після підписання угоди про рідкісноземельні ресурси буде якась фінансова вигода для України. Головна причина — війна, яка знищила інфраструктуру та вплинула на геологічні дослідження нових родовищ в Україні.
У ніч на 1 травня Київ і Вашингтон підписали угоду про корисні копалини, проте на вигоду від угоди варто чекати не раніше ніж через 10 років, повідомляє агентство Reuters.
Експерти кажуть, що розроблення корисних копалин у таких країнах, як Канада й Австралія, охоплює від 10 до 20 років. В Україні через війну цей термін може бути й більшим.
З 2022 року інфраструктура України у галузі енергетики, транспорту та логістики сильно постраждала. Більшість родовищ ще не було досліджено. При цьому потенційні інвестори не вкладатимуть гроші у пошук ресурсів, поки у країні триває війна.
Представник консалтингової компанії Benchmark Minerals Intelligence Адам Вебб заявив, що потенційні інвестори вкладатимуть гроші лише у ті країни, де немає війни чи інших конфліктів.
При цьому частина з корисними копалинами знаходиться на території України, яка зараз під окупацією.
Угода передбачає створення фонду, який видаватиме нові ліцензії на розроблення корисних ресурсів. Експерти кажуть, що в Україні у період з 2012 по 2020 роки було видано лише 20 ліцензій на видобуток газу та нафти, дві — на видобуток марганцю та по одній на видобуток золота, графіту та міді.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що угода про природні ресурси зі 90 сторінок скоротилася до 12.
Останні новини
"Де мої три вихідні?" – NASA заявило, що через Китай сповільнилося обертання Землі та змінився час
15:12Українська розвідка атакувала дронами військову частину та "вирубала" сервери російських провайдерів
14:42