25 червня 2024, 11:37

Українські студенти мають пройти базову військову підготовку – Кабмін

Уряд постановив, що загальновійськовий вишкіл проходитимуть громадяни України чоловічої статі, які навчаються на стаціонарі або заочному відділенні.

Українські студенти мають пройти базову військову підготовку – Кабмін

Кабінет міністрів України у відповідній постанові від 21 червня 2024 р. №734 затвердив Порядок проведення базової загальновійськової підготовки громадян України, які здобувають вищу освіту, а також працівників МВС, інформує "Урядовий портал".

Базову військову підготовку, згідно з документом, мають пройти чоловіки з громадянством України чоловічої статі, які проходять навчання за денною або дуальною формою. При цьому студенти-жінки можуть пройти цю підготовку добровільно.

Також у документі наголошується, що від проходження базової військової підготовки звільняються ті українські громадяни, яких визнано непридатними до військової служби, а також ті, хто вже проходив військову службу в Україні або інших країнах, сюди також відносяться чоловіки, які мають спеціальний сертифікат про проходження базової військової підготовки та здобуття військової спеціальності.

Нагадаємо, секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко розповів, що якщо нинішні темпи мобілізації в Україні буде збережено, то восени Парламент може розглянути законопроєкт про демобілізацію.

Водночас заступник голови оборонного комітету ВРУ Мар'яна Безугла спростовує заяви своїх колег про те, що восени може бути розглянуто законопроєкт про демобілізацію за умови збереження поточних темпів мобілізації.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини