24 червня 2024, 10:57

У прикордонній службі завівся "кріт", який передавав РФ дані про позиції ЗСУ на кордоні з Білоруссю

У Мережі з'явилися кадри затримання зрадника у ДПСУ, який зливав противнику важливу інформацію про позиції українських захисників.

У прикордонній службі завівся "кріт", який передавав РФ дані про позиції ЗСУ на кордоні з Білоруссю

СБУ спільно з Держприкордонслужбою України викрила "крота", який, будучи чинним працівником ДПСУ, співпрацював із російською ФСБ і збирав дані про Сили оборони на північних кордонах Волинської області, інформує офіційний ТГ-канал відомства.

Фігурант служив у ДПСУ на контракті й обіймав посаду командира відділення одного з прикордонних загонів, що несуть службу на Волині. З'ясувалося, що "кріт" був дистанційно завербований співробітником ФСБ РФ Олексієм Добрицьким, який служить в окупованому Луганську.

Командир відділення ДПСУ потрапив у поле зору російських загарбників, коли проходив службу на Донбасі. Згодом його перевели в один із підрозділів прикордонного загону на Волині, та приблизно у цей самий час російська спецслужба його завербувала.

За завданням росіян "кріт", користуючись службовим становищем, відстежував локації укріпрайонів, визначав кількість українських військ, що обороняють кордони з Білоруссю, та передавав усі ці дані силовикам РФ.

Крім того, зрадник планував злити противнику точні координати складів з озброєнням і боєприпасами ЗСУ на території регіону.

"У разі виконання завдань окупанти обіцяли "евакуювати" його на територію Росії та влаштувати до окупаційних угруповань РФ", - підкреслили у СБУ.

На фінальному етапі спецоперації із затримання "крота" співробітники контррозвідки із залученням ЦСО провели його затримання поблизу місця служби.

Також повідомляється, що після цього СБУ вжила комплексних заходів щодо посилення безпеки Сил оборони України на кордоні.

Нагадаємо, співробітники СБУ у Хмельницькій області припинили діяльність агентів російської каральної структури ФСБ.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини