18 червня 2024, 10:12

У застосунку "Резерв+" з'явилося дещо нове: став доступний військово-обліковий документ і QR-код

Як сказали у Мінцифри, нові опції у "Резерв+" зроблять "зручнішою" перевірку даних військовозобов'язаного ТЦК або поліцією.

У застосунку "Резерв+" з'явилося дещо нове: став доступний військово-обліковий документ і QR-код

Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації України Катерина Чорногоренко повідомила, що у мобільному застосунку "Резерв+" тепер став доступним електронний військово-обліковий документ і QR-код, передає Діалог.UA.

За словами чиновниці, нова опція дає можливість "зручної" перевірки даних співробітниками ТЦК або МВС.

"З 18 червня 2024 року QR-код доступний у мобільному застосунку. Військовозобов'язаному, який завантажив цю програму, треба буде запросити свою інформацію з "Оберега", отримати його вже з QR-кодом і розраховувати на те, що це вже буде рівноцінний військово-обліковий документ", - наголосила Чорногоренко.

Крім того, за словами розробників застосунку, нововведення зробить "зручність" і самим військовозобов'язаним.

"Тепер із собою можна не носити паперовий військовий квиток або приписне свідоцтво", - запевняють вони.

В українському сегменті соцмереж сприйняли цю новину по-різному: одні користувачі підтримують нововведення, сподіваючись, що воно дасть змогу хоч трохи розвантажити величезні черги до ТЦК; інші ж українці скептично сприймають застосунок "Резерв+", побоюючись, що влада може його використати для ще більшого контролю над людьми та збільшення кількості проблем (як приклад наводять випадки, коли під час оновлення даних у цьому застосунку у деяких військовозобов'язаних з'являється напис "Ви у розшуку").

Нагадаємо, за неправильні дані у додатку "Резерв+" військовозобов'язаних збираються карати.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що військовозобов'язаного, який оновив дані у "Резерв+", можуть однаково доставити до ТЦК.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини