17 червня 2024, 06:50

У Києві розповіли, скільки ув'язнених готові вступити до лав ЗСУ та які для цього потрібні вимоги, – ЗМІ

Через гостру нестачу солдатів на передовій Київ вирішив дати можливість деяким категоріям ув'язнених узяти у руки зброю.

У Києві розповіли, скільки ув'язнених готові вступити до лав ЗСУ та які для цього потрібні вимоги, – ЗМІ

На сьогодні з українських в'язниць звільнено понад 2750 ув'язнених після того, як ще у травні Верховна Рада ухвалила відповідний закон.

Експерти заявляють, що Київ пішов шляхом РФ, коли ще 2022 року ті почали їздити по в'язницях Росії та пропонувати підписати контракти з МО терміном мінімум на 6 місяців, інформує ресурс The Washington Post.

Як і у випадку з РФ, в Україні ув'язнених також вербують у штурмові загони через гостру нестачу піхоти на полі бою.

Відомо, що з українських в'язниць звільняються ті, хто сидів за торгівлю наркотичними речовинами, крадіжку мобільних телефонів і скоював збройні напади. При цьому не підписують контракти з МО України ті, хто вчинив сексуальний злочин або вбивство більше ніж однієї людини.

Один із таких ув'язнених - 24-річний Щербина, який відбуває у в'язниці 6-річний термін за торгівлю наркотиками. Він уже пройшов співбесіду з вербувальниками та зараз очікує на їхній вердикт. При цьому він заявляє, що буде корисний суспільству не у в'язниці, а на передовій.

Ще один ув'язнений Литвиненко відбуває 14 років за вбивство. Він уже відсидів 11 років і поки що роздумує над тим, чи вступати до лав ЗСУ. Він не впевнений, що до ув'язнених на фронті ставитимуться так само, як і до звичайного солдата. Він не виключає, що їх можуть кинути на штурм як "м'ясо".

На третій рік війни Київ намагається знайти нових бійців не тільки завдяки самій мобілізації, а й альтернативним шляхам, включно з вербуванням у в'язницях і рекрутингом.

Вербування злочинців - звичайна практика у Росії, де десятки тисяч були звільнені для участі у бойових діях в Україні, вона є останньою ознакою боротьби Києва за поповнення своїх сил, які виснажені після більш ніж двох років практично безперервних боїв.

За словами глави Мін'юсту України Малюськи, він очікує набір до 4 тисяч ув'язнених. Відомо, що всі вони служитимуть в одному підрозділі, а командуватимуть ними рядові.

За його ж словами, для підписання контракту з МО України ув'язнений має бути здоровим не тільки фізично, а й психічно. На момент вступу до лав ЗСУ кандидату має бути максимум 57 років, щоб той до 60 років встиг відслужити три роки.

Раніше ми повідомляли, що наприкінці травня понад 600 ув'язнених почали проходити курси військової підготовки перед відправкою на фронт.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини