27 травня 2024, 10:44

Як Київ зірвав змову полковників, які планували вбити Буданова, – The Times

Два співробітники Управління держохорони планували вбивство Зеленського, Буданова та Малюка.

Як Київ зірвав змову полковників, які планували вбити Буданова, – The Times

Співробітники СБУ два місяці пильно спостерігали за діями двох полковників із держохорони, яких завербували російські спецслужби.

Відомо, що Буданова планували вбити під час однієї з ракетних атак Кремля по Києву, інформує ресурс The Times.

Спецслужби України уважно стежили за виконавцями та ще третьою людиною, можливо, самим співробітником ФСБ.

Підозрювані для скоєння злочину озброїлися дронамі-камікадзе, протипіхотними мінами та реактивним гранатометом.

Згідно з попередніми даними, полковник Гук був завербований ФСБ ще 2014 року. Саме він пізніше завербував до своїх лав ще одного полковника Деркача. Також він передавав усю інформацію співробітникам ФСБ.

За допомогою новітніх технологій стеження співробітникам СБУ вдалося перехопити розмову між куратором і виконавцями. Злочинців затримала група швидкого реагування. Усе було зроблено швидко, щоб ніхто з учасників змови не передав інформацію іншому та той не залишив межі країни.

Одного взяли просто у Києві на його квартирі, а другого на Сумщині, куди він поїхав на відпочинок до родичів. Щоб не допустити перестрілки, співробітники СБУ обох виманили на "термінову" роботу.

Співробітники спецслужб переодяглися у форму поліцейських і чекали на фігурантів справи на блокпосту. Першого фігуранта справи затримали дуже швидко. З другим довелося повозитися, оскільки він показав свої документи через закрите скло машини. Злочинця навіть намагався втекти з місця події, але його наздогнали та заарештували.

Після цього було проведено обшуки на місці їхнього проживання. Уже під час допиту обидва підозрювані зізналися у всьому. У їхніх телефонах знайдено маршрути пересування Малюка та Зеленського.

Полковники також зізналися, що на самому початку війни Кремль намагався взяти у заручники Зеленського.

Ще у лютому 2022 року представник держохорони мав знайти лояльних до РФ людей, але й при цьому усунути тих, хто готовий був захищати президента України. Після цього взяти у заручники Зеленського.

У найперші дні війни один з агентів навіть закликав усіх співробітників охорони скласти зброю, оскільки ворог уже під Києвом. На той момент багато хто з охорони сприйняв його слова як емоційну реакцію на події перших днів війни.

Сім'я Гука має проукраїнські погляди, тому вона не могла повірити в арешт. Як виявилося, Гук народився у РФ, тому без проблем перейшов на бік Кремля.

Щомісяця агент отримував від РФ 3 тисячі доларів. Другий злочинець Деркач вирішив перейти на бік РФ виключно заради грошей. При цьому він також був упевнений, що Гук допоможе йому просунутися службовими сходами.

Експерти пишуть, що новим стратегом у ФСБ вважається фаворит Путіна Сергій Корольов. Він постійно збирає для Путіна матеріал про всіх політиків РФ, щоб потім можна було усунути того чи іншого конкурента. Корольов сам народився у Казахстані, йому 60 років.

Загалом же співробітникам СБУ вдалося викрити близько 2,5 тисячі агентів ФСБ.

У травні 2024 року президент України звільнив начальника Управління держохорони Рудя.

Нагадаємо, Буданов озвучив ситуацію на Харківщині та те, як вдалося зупинити просування армії Путіна.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини