17 травня 2024, 14:16

Стало відомо, чому в Україні у військовозобов'язаних у військовому квитку має бути особлива мітка

Військовозобов'язані громадяни України тепер отримають спеціальний штрих-код у свої військові документи.

Стало відомо, чому в Україні у військовозобов'язаних у військовому квитку має бути особлива мітка

Військовозобов'язані громадяни України тепер отримають спеціальний штрих-код у свої військові документи. Цей код, відомий як VIN-код, являє собою унікальний ідентифікатор, який регістр "Оберіг" призначає автоматично.

Нововведення дозволить органам перевірки, таким як ТЦК або поліція, швидко визначити, чи оновив військовозобов'язаний свої особисті дані.

Наявність цього коду підтверджує відповідність військовозобов'язаного вимогам законодавства про мобілізацію й актуалізацію його даних. Відсутність штрих-коду може ускладнити процес перевірки на вулицях.

Як повідомляв Генштаб, співробітники ТЦК мають доступ до реєстру та можуть телефоном уточнити інформацію про військовозобов'язаних в оператора реєстру.

Ведеться робота над створенням єдиної правової бази для видачі уніфікованих документів військовозобов'язаним. Із запровадженням нової постанови Кабміну тим, у кого немає оновленого військового квитка, буде видано новий зразок. Наявні документи збережуть свою чинність, але будуть доповнені новими відмітками про оновлення даних.

Варто нагадати, що закон про цифровізацію військового обліку набув чинності у квітні (законопроєкт № 10062). Реєстр "Оберіг" дає змогу автоматизувати процес верифікації військовозобов'язаних і буде інтегрований з основними державними реєстрами, включно з демографічним, реєстром водіїв, податковою службою та Пенсійним фондом.

Нагадаємо, реєстр "Оберіг" включатиме спеціальне поле про статус вручення повістки, вказуючи дату вручення та поточний стан.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини