12 квітня 2024, 07:57

"Виживемо чи ні", – комбат ЗСУ Федоренко пояснив, чому зараз не актуальне питання демобілізації

Командир ЗСУ та депутат Київської міськради Федоренко пояснив, чому не можна зараз демобілізувати тих, хто вже два роки на війні.

"Виживемо чи ні", – комбат ЗСУ Федоренко пояснив, чому зараз не актуальне питання демобілізації

Учора, 11 квітня, депутати ВРУ проголосували за новий законопроєкт про мобілізацію, водночас із нього було виключено пункт про ротацію та демобілізацію.

Представник "Слуги народу" та депутат Київської міськради Юрій Федоренко у ВРУ пояснив, чому зараз не можна демобілізувати тих, хто вже третій рік на війні.

Комбат ударних безпілотників "Ахіллес" із 92-ї ОШБр Федоренко заявив, що його промову не варто сприймати насторожено. Він пояснив, чому питання про демобілізацію не внесено до загального законопроєкту про мобілізацію.

Якщо зараз демобілізувати українських солдатів, які на фронті з 24 лютого 2022 року, то ЗСУ втратить 70 тисяч українців, які пройшли гарт у боях. Українська армія автоматично буде обезголовлена та знекровлена. Новобранці, які не мають бойового досвіду, не зможуть протистояти атакам з боку ворожої армії, а значить щодня Україна втрачатиме свою територію.

"Демобілізації за такої інтенсивності бойових дій бути не може", - заявив Федоренко.

Однак депутати можуть підійти до питання самої мобілізації більш правильно. Не має бути поділу на бідних і багатих. Українські захисники повинні мати право на відпустку та відпочинок, а також на ротацію. Необхідно також налагодити систему рекрутингу.

З 2014 року український уряд так і не створив боєздатну армію, щоб протистояти будь-яким агресіям з боку тієї чи іншої країни. Однак зараз вона вже є та її не можна знову втратити, заявив Федоренко.

Політики не мають забирати з фронту тих, хто там уже два роки. Кожному українцю доведеться жити у нових умовах, хочуть вони того чи ні.

Зараз на порядку денному стоїть тільки одне питання: виживе Україна у боротьбі з Путіним чи ні.

Раніше комбат Федоренко сказав прямо, чим можна "вилікувати" страх перед мобілізацією: "У 99% випадків..."

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини