30 березня 2024, 08:37

"Якщо ви цього не зробите, це зробить Росія", – Зеленський звернувся до США

Володимир Зеленський в інтерв'ю The Washington Post закликав США відновити підтримку України, поки не стало пізно.

"Якщо ви цього не зробите, це зробить Росія", – Зеленський звернувся до США

Український лідер Володимир Зеленський дав велике інтерв'ю впливовому американському виданню The Washington Post. У ньому президент розповів, чим загрожує зволікання Вашингтону у підтримці України.

Інтерв'ю було опубліковано 29 березня.

Зеленський закликав Америку якнайшвидше відновити військову допомогу Україні, оскільки в іншому разі ЗСУ втрачатимуть свої території.

"Якщо немає підтримки Сполучених Штатів, у нас немає ні ППО, ні ракет Patriot, ні перешкод для РЕБ, ні снарядів для артилерії 155 мм. Це означає, що ми будемо відступати крок за кроком, маленькими кроками... Ми втратили півроку. Ми більше не можемо втрачати час", - сказав президент.

Він закликав Вашингтон перестати використовувати Україну як об'єкт своїх внутрішньополітичних ігор.

Зеленський уточнив, що Україна намагається знаходити можливості для утримання фронту. Успіхи є. Так, Силам оборони України після відходу з Авдіївки вдалося стабілізувати фронт, рух росіян уперед зупинено, а це дає можливість Україні готувати нові резерви для свого майбутнього наступу.

Зеленський наголосив, що український наступ у нинішньому році дуже важливий, оскільки, якщо його не зробить Україна, уперед ітиме країна-агресор.

"Ось чого ми навчилися у цій війні: якщо ви цього не зробите, це зробить Росія", - сказав український президент.

Він уточнив, що через позицію Конгресу Україна стикатиметься з дефіцитом снарядів для протиповітряної оборони. На жаль, можливості українського ВПК у виробництві зенітних ракет поки що обмежені та не можуть покрити запити.

Зеленський закликав Америку поставити Україні свої далекобійні ракети ATACMS для знищення військової авіації РФ в окупованому Криму. Він запевнив, що у Генштабу України немає планів використовувати ці ракети на території Росії.

"Це як із морським флотом (Чорноморським флотом Росії - ред.). Ми витіснили їх із наших територіальних вод. Тепер ми їх витіснимо з аеропортів Криму", - розповів президент.

Зеленський назвав диктатора РФ Володимира Путіна "божевільним", уточнивши, що ніхто не може з упевненістю сказати, чи дасть він наказ на використання ядерної зброї.

Зеленський також попередив, що якщо Захід кине Україну та РФ здобуде перемогу, війна не закінчиться.

"Якщо Україна впаде, Путін розділить світ", - сказав український лідер.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини