27 лютого 2024, 07:52

"Секретні бази" та діяльність ЦРУ в Україні: ексглава ГУР Кондратюк прокоментував статтю NYT

Кондратюк прокоментував статтю американської преси про те, що ЦРУ допомагало створити на території України "секретні бази" для боротьби з РФ.

"Секретні бази" та діяльність ЦРУ в Україні: ексглава ГУР Кондратюк прокоментував статтю NYT

Днями журналісти The New York Times випустили статтю про нібито "секретні бази" США в Україні, які були створені біля самого кордону з РФ і налічували близько 12 одиниць.

Колишній глава ГУР МО України Валерій Кондратюк підтвердив співпрацю української розвідки з ЦРУ в інтерв'ю "Українській правді".

З його ж слів, Києву на початковому етапі було складно умовити співробітників ЦРУ допомогти Україні. Річ у тім, що у США вже давно все було злагоджено-налагоджено, а в Україні стосовно розвідки все тільки починалося. Києву необхідно було переконати Вашингтон у тому, що Україна у майбутньому матиме "вирішальне значення" для самої Америки.

Київ спробував переконати Вашингтон, що збір важливої інформації щодо Росії в Україні відкриє нові можливості для нацбезпеки США.

Кондратюк зізнався, що за часів президентства Трампа між ГУР і ЦРУ були налагоджені тісніші зв'язки, коли українські спецслужби брали найактивнішу участь у навчальних програмах.

Щодо так званих "секретних баз", то це були власні напрацювання української розвідки, до яких ЦРУ стосунку не має. Це не бази, а розвідувальні пункти вздовж кордону з РФ. Найкращі українські розвідники пройшли курс "молодого бійця" на Заході. Їх дуже добре підготували як у плані агентури, так і у технічному. 

З 24 лютого 2022 року завдяки новим навичкам і розвідувальним пунктам вдалося вести боротьбу проти ворожої армії як на окупованій території, так і у самій Росії, заявив Кондратюк, саме тому РФ не може надати докази існування самих баз, адже це не якась велика підземна споруда, де проводять випробування на людях і вирощують нові види "бойових комарів".

Валерій Кондратюк був начальником ГУР із 2015 до 2016 року та главою служби зовнішньої розвідки України з 2020 до 2021 року.

Нагадаємо, Макрон анонсував коаліцію далекобійних ракет і розповів про те, коли ж солдати НАТО допоможуть ЗСУ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини