27 лютого 2024, 07:48

Відправлення армії Заходу в Україну та коаліція далекобійних ракет: Макрон анонсував нові плани допомоги

Не виключено, що у майбутньому країни НАТО відправлять сухопутні війська до України, заявив Макрон.

Відправлення армії Заходу в Україну та коаліція далекобійних ракет: Макрон анонсував нові плани допомоги

Учора, 26 лютого, у Парижі відбулася зустріч лідерів 20 країн ЄС, які обговорювали питання допомоги Києву зброєю, а також надіслали "потужний сигнал" Путіну про те, що йому не домогтися перемоги в Україні.

Оскільки війна в Україні триває вже третій рік, то Макрон не виключає відправлення західних військ до України, інформує агентство АР.

Президент Франції дав зрозуміти, що якщо ЄС сидітиме склавши руки та Україна впаде, то потім Путін зверне свій погляд на країни Європи, саме тому Захід не має дати Путіну перемогти.

Під час брифінгу в Єлисейському палаці Макрон також зізнався, що на сьогодні немає єдиної думки та консенсусу щодо відправки солдатів країн Заходу до Українуи. Однак з точки зору того, що відбувається в Україні, нічого виключати не можна.

При цьому глава Франції відмовився відповідати на запитання ЗМІ про те, які країни Заходу готові направити своїх солдатів на допомогу ЗСУ.

Відомо, що у Парижі також були Шольц, Дуда, лідери країн Балтії, глава МЗС Британії та дипломат США в Європі.

Президент Польщі також заявив про те, що дійсно велася дискусія щодо відправки до України солдатів із Заходу, проте поки немає єдиного рішення з цього питання.

За словами Дуди, на сьогодні питанням №1 є не підтримка України живою силою, а саме боєприпасами та снарядами.

Макрон закликав усі країни ЄС зміцнювати свою безпеку, щоб у майбутньому можна було протистояти армії Путіна. Під ударом насамперед опиняться країни Балтії та Польща. Глава МЗС Естонії заявив, що у них є від трьох до чотирьох років, щоб зміцнити оборону перед обличчям можливої агресії з боку Кремля.

У Парижі у форматі онлайн виступив і президент України. Зеленський закликав Захід бути єдиним у питанні підтримки України, щоб Путін не радів.

Макрон також став ініціатором створення коаліції щодо "далекобійних ракет". Париж готовий поставити Києву додаткові 40 крилатих ракет "Скальп".

Ще 15 країн Європи підтримали ідею президента Чехії про закупівлю боєприпасів для України за межами ЄС. Проєкт Праги готові підтримати Франція та Нідерланди. При цьому Рютте анонсував виділення 100 млн євро на закупівлю боєприпасів поза країнами ЄС.

У березні 2024 року країни ЄС обіцяли передати Україні 1 млн боєприпасів, однак план виконано майже на 50%. Водночас, зі слів ГУР МО України, у 2023 році РФ вдалося випустити до 2 млн снарядів.

Раніше ми повідомляли, що Франція готова скоротити свої внутрішні витрати для виділення більшої допомоги Україні.

Також Париж анонсував передачу Києву 250 тисяч дронів з осколковими снарядами для ураження живої сили противника.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини