25 лютого 2024, 16:38

Глобальний саміт миру: Єрмак розповів, коли можуть запросити Росію

На ініційований Україною глобальний саміт миру у Швейцарії запросять понад 160 країн, Росії на цьому етапі не буде.

Глобальний саміт миру: Єрмак розповів, коли можуть запросити Росію

Росія не братиме участі в ініційованому Україною глобальному саміті миру, який цього року має прийняти Швейцарія.

Таку інформацію озвучив глава ОП Андрій Єрмак на конференції "Україна. Рік 2024".

За його словами, на цей форум запросять лідерів понад 160 держав, участі РФ на цьому етапі не буде.

Метою першого саміту буде фіксація тих домовленостей, яких було досягнуто під час попередніх зустрічей на рівні радників і послів. На поточний момент розробляється документ, який міг би бути ухвалений за підсумками форуму.

Після першої зустрічі буде дано певний час для розроблення плану, заснованого на українській формулі миру.

Запрошення Росії, за словами Єрмака, допускається на другий саміт, коли вже буде готовий згаданий план. На такій зустрічі представника країни-агресора ознайомлять із цим документом, якщо на той момент у Кремлі справді захочуть припинити війну та повернутися до справедливого миру. Зміст справедливого миру детально описано у запропонованій Києвом формулі, наголосив глава ОП.

Нагадаємо, у нещодавньому інтерв'ю Fox News президент Володимир Зеленський укотре висловився проти заморожування війни та заявив, що Україна не погодиться на повторення історії з Мінськими угодами, оскільки до Кремля немає жодної довіри. Глава держави також розповів, що ніхто Україні офіційно не пропонував піти на територіальні поступки РФ в обмін на членство в ЄС і НАТО.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини