12 лютого 2024, 10:35

Призначення Сирського ще більше прив'яже Зеленського до фронту з усіма відповідними наслідками – WSJ

Призначення Сирського Головнокомандувачем ЗСУ ще більше посилить відповідальність Зеленського за будь-яку ситуацію на фронті.

Призначення Сирського ще більше прив'яже Зеленського до фронту з усіма відповідними наслідками – WSJ

Найгучніша подія за останні два роки війни в Україні - відсторонення від посади Валерія Залужного, однак при цьому Зеленський тепер несе ще більшу відповідальність за ситуацію на полі бою.

Такої думки дійшли західні експерти й аналітики, інформує видання The Wall Street Journal.

За словами самого глави України, на такий крок він пішов, щоб перезавантажити військові зусилля країни. Однак Сирський, на відміну від Залужного, тісніше пов'язаний із Зеленським, а висновок такий: будь-яка невдача на полі бою - це і відповідальність самого Зеленського.

Джерело пише, що конфлікт між Залужним і Зеленським із кожним новим місяцем тільки посилювався. А все тому, що президент України постійно зберігав оптимізм щодо підсумків війни, Залужний при цьому був реалістом і змальовував похмурішу картину на полі бою. Він говорив про те, що ситуація на полі бою зайшла у глухий кут.

Західна преса пише, що Головнокомандувач не відповідає за військову допомогу та за мобілізацію, проте він може налагодити зв'язки між західними військовими партнерами та Києвом. Сирському під силу налагодити саме такі відносини, вважають журналісти.

Зеленський бачить у Залужному і свого політичного конкурента, хоча ексголовнокомандувач ніколи не говорив про свої політичні амбіції.

Солдати сумніваються, що з новим Головнокомандувачем зміниться ситуація на полі бою.

8 лютого Зеленський звільнив Залужного із займаної посади, одночасно з цим присвоївши звання Героя України.

Зі слів президента України, на такий крок він пішов, оскільки у Залужного нібито не було військового плану на 2024 рік. Ба більше, всі питання про зброю з боку Заходу він вирішував сам в обхід МО України.

Раніше соцмережі оцінили фото Залужного з дружиною, яке за годину зібрало більше лайків, ніж фото будь-якого іншого політика або чиновника України.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини