28 листопада 2023, 13:21

Виманили мільярди: українська поліція показала масштабний екшен про затримання міжнародної групи хакерів

Кіберздирники зламували акаунти співробітників відомих компаній по всьому світу та вимагали криптовалюту за дешифрування збереженої на них інформації.

Виманили мільярди: українська поліція показала масштабний екшен про затримання міжнародної групи хакерів

Українські кіберполіцейські разом із колегами з ЄС і США знешкодили міжнародну хакерську групу, до якої входили троє громадян України.

Епічне відео з їх затримання опублікувало МВС.

Зловмисники, використовуючи віруси-шифрувальники, виманили у співробітників відомих світових підприємств криптовалюти на три мільярди гривень. Загалом вони атакували близько тисячі серверів.

Здирники діяли за такою схемою: зламували акаунти у різних соцмережах, зашифровували важливу для роботи фірм інформацію та вимагали гроші за її розблокування, підвищуючи ціну щодня у разі незгоди йти з ними на співпрацю.

Наприклад, за відновлення нормальної роботи хімічного підприємства з Голландії хакери отримали 450 біткоїнів. Це приблизно 48 мільйонів гривень.

Жертвами здирників стали також відомі світові корпорації зі штаб-квартирами у Франції, Німеччині, Норвегії, США та Канаді. Ділки здійснювали такий "бізнес" із 2018 року. 32-річного ватажка хакерської групи та його чотирьох основних спільників вдалося вирахувати спеціально створеній міжнародній групі слідчих, до якої увійшли й українці. Було проведено понад 30 обшуків у різних країнах. У вимагачів в Україні вилучили дорогі автомобілі, 4 мільйони гривень готівкою та речові докази у вигляді комп'ютерної та іншої техніки. Серед затриманих є також громадяни Швейцарії та Норвегії. Усім оголосили про підозру у кіберзлочинах.

Раніше ми писали, що у Сполучених Штатах заарештовано хакерів з України, які викрали понад мільярд доларів.

Також у США було викрито діяльність найбільшої хакерської організації, яку створив 34-річний українець Святослав Бондаренко 2010 року.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини