6 листопада 2023, 07:47

"Окупанти "привітали" нашу архітектурну пам'ятку ракетою", – Кіпер про обстріл Одеси та музею

За день до 124-річчя Одеського художнього музею ворог завдав ударів по місту, пошкодивши будівлю.

"Окупанти "привітали" нашу архітектурну пам'ятку ракетою", – Кіпер про обстріл Одеси та музею

Учора, 5 листопада, пізно ввечері Кремль знову атакував Одесу. Напередодні 124-річчя Художнього музею та Всеукраїнського дня працівників культури постраждала історична будівля та ледь не "загинули" музейні експонати.

Міський голова Геннадій Труханов зізнався, що внаслідок атаки з боку РФ Одеса й Україна ледь не втратили найцінніші експонати, які добре відомі й у світі, інформує канал "Україна 365".

Сьогодні, 6 листопада, Художньому музею виповнюється 124 роки. Саме цього дня противник вирішив і "привітати" заклад культури ракетою, яка вибухнула зовсім поруч.

У самому музеї вибито вікна та пошкоджено стіни. Слід сказати, що ворог атакував черговий об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Після ворожої атаки у центрі Одеси можна було побачити велику воронку від ракети. Голова Одеської ОВА Кіпер заявив, що поранення дістали п'ятеро людей. У всіх осколкові поранення, та постраждалих госпіталізовано.

Варто нагадати, що у ніч на 23 липня 2023 року російська ракета вже влучила у Спасо-Преображенський кафедральний собор, завдавши будівлі значних пошкоджень.

Тим часом, за словами військового експерта Коваленка, Одесі необхідний такий комплекс ППО, як SAMP/T, здатний впоратися з балістикою, зокрема й протикорабельні ракети "Онікс".

Нагадаємо, у ніч на 17 жовтня уламки дронів-камікадзе практично повністю знищили будівлю вітрильної школи в Одесі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини