22 вересня 2023, 12:18

"Може, я когось цим засмучу..." – Золкін дав загальний портрет українського колаборанта

Володимир Золкін розповів, до якої вікової категорії та географічної місцевості належить більшість колаборантів, розвіявши популярний міф.

"Може, я когось цим засмучу..." – Золкін дав загальний портрет українського колаборанта

Журналіст, блогер-мільйонник, автор YouTube-каналу Volodymyr Zolkin, на якому нещодавно з'явилася нова важлива рубрика #КОЛЛАБОРАНТИ, розповів, що 10 % українських колаборантів - це люди, молодші за 40 років, а решта 90% належать до категорії 40+. Географічна ж приналежність охоплює всю Україну. "Може, я когось цим засмучу, але це вся Україна, причому, за моїми підрахунками, приблизно один на 10 000, а можливо, і один на 1000", - сказав журналіст, розвіявши міф про те, що на Західній Україні колаборантів немає.

"В основному це бідні люди. Не те що за межею бідності, але вони себе не знайшли у житті, не реалізувалися та, відповідно, нещасливі. Крім того, всі трохи божевільні або не трохи", - дав характеристику зрадникам Золкін.

Потім блогер зізнався: іноді під кінець інтерв'ю з колаборантом він розуміє, що спілкувався з людиною, божевільною на 100 %. Але при цьому йдеться не про те, що таких людей можна замість в'язниці відправляти до психлікарні. Це божевілля іншого плану, яке не виключає дієздатності людини, а полягає у тому, що вона живе в якомусь фантасмагоричному світі й постійно себе якось накручує. Щоб втекти з реального світу, в якому в неї все погано, така особистість занурюється у проросійську маячню, починає у ній сидіти та вірити у те, що в усьому винні англосакси тощо.

"Чому проєкт про колаборантів важливий?" - запитав ведучий "Фабрики новин".

"Я рекомендую дивитися цю рубрику саме колаборантам. Вони послухають своїх товаришів-однодумців і трохи зрозуміють щось. Але якщо вони не зрозуміють контраргументів, то хоча б усвідомлять, що, по-перше, за допомогу РФ слідує покарання, а по-друге, Росія їх кине, кине та не допоможе. Усі, хто готові на обмін, просяться у Росію, але Росія не хоче їх брати. Поки вони працювали та зливали інформацію, то були потрібні. Тепер уже ні", - пояснив Золкін.

Також автор популярного YouTube-каналу розповів, що здебільшого неблагонадійних громадян України вербують у соцмережах. Наприклад, побачили коментар українця про те, що якби Крим був українським, то Україна б його фінансувала. І все, це вже їхня людина. "Далі технічно все просто, - сказав блогер. - Який-небудь росіянин пише: "Здрастуйте, як вам живеться? Я б трохи хотів Вам допомогти, Ваш російський брат". Потім 15 років в'язниці та все, до побачення. Ось так це працює".

Нагадаємо, 59-й річний колаборант із Чернігівщини заявив про існування "іншої України", вивівши з себе журналіста.

Також ми повідомляли, що вчителька-колаборантка з Нової Каховки скаржиться на сусідів і СБУ.

Раніше неповнолітній колаборант, засуджений на 9 років в'язниці, відповів на запитання, навіщо допомагав Росії: "Я думав, що не є зрадником".

Автор: Дарья Александрова

Останні новини