6 вересня 2023, 20:17

"Корупціонери будуть дорівняні до терористів", – новий міністр оборони Умеров

Міністр оборони України Рустем Умеров, виступаючи на новій посаді перед Радою, анонсував жорстку боротьбу з корупцією у своєму відомстві.

"Корупціонери будуть дорівняні до терористів", – новий міністр оборони Умеров

Сьогодні, 6 вересня, Рустем Умеров офіційно вступив на посаду міністра оборони України. Виступаючи перед Верховною Радою з програмною промовою, він назвав боротьбу з корупцією однією зі своїх ключових цілей.

Про це повідомляє прес-служба українського Парламенту.

"Нуль толерантності та терпимості до корупції. Кожна вкрадена гривня коштує життя та безпеки наших воїнів. У моїй філософії корупціонери прирівнюються до терористів. А з терористами ніяких переговорів не ведуть", - заявив депутатам Умеров.

Він також анонсував запуск Агентства із закупівель і його роботу відповідно до стандартів НАТО.

Серед ключових своїх завдань новий міністр оборони також назвав перемогу у війні з Росією, посилення обороноздатності України, підготовку інфраструктури до отримання натовських винищувачів F-16, діджиталізацію Міністерства й армії, реформування системи військової підготовки, а також посилення роботи з іноземними союзниками та партнерами.

Зазначимо, що у своїй промові Умеров не просто так приділив увагу темі корупції. Його попередник на посаді глави Міноборони Олексій Резніков позбувся посади саме через корупційні скандали: журналісти виявили кілька кричущих фактів військових закупівель за завищеними цінами. Ексзаступник міністра оборони часів Резнікова В'ячеслав Шаповалов став через це фігурантом кримінальної справи, триває розслідування.

Важливо зазначити, що новий міністр оборони Рустем Умеров є представником кримськотатарського народу. Його призначення, як вважають деякі експерти, є, зокрема, декларацією серйозності намірів Києва звільнити Крим від російської окупації.

Раніше Коваленко розповів, чи може відставка Резнікова вплинути на хід контрнаступу ЗСУ.

Ми також писали, що Верховна Рада затвердила Рустема Умерова на посаді міністра оборони.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини