2 серпня 2023, 13:58

Дипломатичний скандал між Україною та Польщею – Зеленський відреагував

Дуель заяв дипломатів Польщі й України виникла на тлі блокування Варшавою експорту українського зерна.

Дипломатичний скандал між Україною та Польщею – Зеленський відреагував

Володимир Зеленський відреагував на дипломатичний скандал між Варшавою та Києвом, який виник на тлі блокування експорту українського зерна. Президент заявив, що емоціям варто охолонути й Україна цінує історичну підтримку Польщі під час російської агресії.

Про це повідомляє Телеграм-канал "Україна 365" із посиланням на Twitter Зеленського.

Через такі слова про "невдячність" посла Польщі у Києві Бартоша Ціхоцького викликали до МЗС України та повідомили, що такі заяви неприйнятні. Своєю чергою, Міністерство закордонних справ Польщі запросило посла України Василя Зварича. У Варшаві заявили, що відносини між країнами є не найкращими.

Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький сказав, що виклик в українське МЗС польського посла був помилкою. Раніше він також говорив, що експорт українського зерна до Польщі не буде відновлено після 15 вересня. Саме цього вимагали місцеві фермери через наплив української агропродукції. Зазначимо, що у Польщі у листопаді відбудуться парламентські вибори,та перед ними уряд, вочевидь, йде назустріч виборцям, серед яких багато хто зайнятий у сільському господарстві.

Нагадаємо, Україні вдалося розблокувати транзит пшениці й іншої агропромислової продукції через польську територію.

Політик Борислав Береза заявив, що деякі недобросовісні "ділки" з України, отримавши дозвіл на транзит зерна через Польщу, просто забили склади цієї країни, спричинивши кризу.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини