6 червня 2023, 09:26

Підрив росіянами Каховської ГЕС створив загрозу для Запорізької АЕС – Енергоатом

Теракт на Каховській ГЕС може мати серйозні наслідки для Запорізької АЕС, але поки що ситуація контрольована.

Підрив росіянами Каховської ГЕС створив загрозу для Запорізької АЕС – Енергоатом

Російські військові злочинці, здійснивши сьогодні вранці терористичний акт на Каховській гідроелектростанції, створили безпрецедентну загрозу і для іншого найважливішого енергетичного об'єкта - Запорізької атомної електростанції, яка, як відомо, розташовується в окупованому Енергодарі у безпосередній близькості від річки Дніпро, інформує українське державне підприємство "Енергоатом" у своєму ТГ-каналі.

За словами фахівців з Енергоатома, підрив дамби Каховської ГЕС може мати вельми негативні наслідки для Запорізької АЕС, утім, як вони запевняють, "поки що ситуація контрольована".

В Енергоатомі наголосили, що український персонал моніторить усі показники. Зазначимо, що відстежувати обстановку на АЕС нашим фахівцям вельми непросто, оскільки вона розташовується в Енергодарі Запорізької області, який російські загарбники контролюють уже понад рік.

"Унаслідок підриву рівень води у Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Наразі станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції", - зазначається у повідомленні Енергоатома.

Українські фахівці продовжують відстежувати ситуацію на Запорізькій АЕС.

Нагадаємо, сьогодні, 6 червня, близько 2:35 російські військові вчинили терористичний акт, підірвавши дамбу Каховської ГЕС. Опори не витримали напору води й обвалилися під її тиском. Близько 3:00 гребля перестала існувати. Під загрозою затоплення опинилася значна територія Херсонської області, для запобігання масових людських жертв необхідна термінова евакуація.

Як повідомлялося, у Мережі з'явилися перші кадри з району Каховської ГЕС, зняті з окупованої частини Херсонщини.

Також ми писали, що у Херсонській ОВА закликали всіх жителів лівого берега Херсонщини якнайшвидше залишити свої будинки.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини