29 березня 2023, 10:28

"Я хочу поговорити з ним", – Зеленський запрошує в Україну Сі Цзіньпіна

У МЗС Китаю уникли відповіді на запитання про переговори Сі Цзіньпіна із Зеленським, але президент України стоїть на своєму.

"Я хочу поговорити з ним", – Зеленський запрошує в Україну Сі Цзіньпіна

Володимир Зеленський запрошує лідера КНР Сі Цзіньпіна в Україну. Про це глава нашої держави заявив журналістам Associated Press.

"Ми готові бачити його тут. Я хочу поговорити з ним", - твердо сказав він.

Президент України спілкувався з головою КНР до початку повномасштабної війни. Після 24 лютого 2022 року він неодноразово говорив, що хоче говорити з Сі Цзіньпіном. Очікувалося, що після березневого візиту лідера Китаю до Москви та зустрічі з воєнним злочинцем Путіним відбудеться розмова між ним і Зеленським. Але в Офісі президента заявили, що з організацією виникли певні складнощі через позицію Китаю.

Це змушує засумніватися у "нейтральності" позиції Пекіна у розв'язаній Кремлем війні проти України.

Спікеру МЗС Китаю поставили незручне запитання про Сі Цзіньпіна та Зеленського: чому голова КНР продовжує ігнорувати прямий контакт із Володимиром Зеленським, але той не дав чіткої відповіді.

У КНР ніхто не зміг виразно пояснити, чому не організовується зустріч їхнього лідера з президентом України, незважаючи на численні ініціативи Києва.

Раніше Зеленський говорив, що досі не отримав від китайської сторони пропозицій зустрітися з Сі Цзіньпіном, хоча українська сторона через дипломатичні канали давала прямі сигнали. Він розповів про спробу поговорити з лідером Китаю, а також прокоментував китайський "мирний план".

Нагадаємо, Михайло Подоляк з Офісу президента висловив несподівану версію мети візиту Сі Цзіньпіна до РФ, яка розходиться з офіційною.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини