19 січня 2023, 09:20

Авіакатастрофа у Броварах: розкрилася неприємна правда про технічні проблеми вертольота Super Puma

Свого часу від цієї моделі вертольота Super Puma відмовилися Норвегія, Польща та деякі інші країни.

Авіакатастрофа у Броварах: розкрилася неприємна правда про технічні проблеми вертольота Super Puma

Гелікоптер Airbus Н225 Super Puma, який зазнав аварії у Броварах Київської області, купили у французів, у нього була низка технічних проблем, передає Корреспондент.net.

Як виявилося, нещасливу техніку ДСНС України купила у Франції у 2020 році, у Мережі навіть залишилося відео "урочистого" прибуття Н225 до Києва.

Такі вертольоти падають уже не вперше. У 2009 році біля берегів Шотландії на подібній моделі розбилися 14 осіб. Французька компанія-виробник Airbus Helicopters неодноразово мала проблеми із судами, оскільки після чергової аварії на неї подавали позови.

У 2013 році Норвегія замовила цілу партію гелікоптерів Super Puma, але за 3 роки один із них розбився - загинули 12 осіб. За словами фахівців, які проводили розслідування аварії, проблема була виявлена у коробці передач вертольота, вона була пов'язана з пошкодженням підшипників. Також було виявлено й інші несправності, зокрема, одна з них призводила до того, що машина прямо у польоті могла втратити гвинт, що несе.

У результаті Норвегія, Польща та деякі інші країни відмовилися від таких гелікоптерів, а на польоти Super Puma було накладено заборону.

Втім, у 2017 році "бан" було знято, після чого компанія повернула їх у продаж, запевняючи, що всі технічні несправності моделі усунуто.Нагадаємо, у середу, 18 січня, вранці на території дитсадка у Броварах сталася аварія вертольота ДСНС із міністром МВС Денисом Монастирським на борту. Глава української поліції, а також кілька співробітників МВС загинули. Також були жертви серед цивільного населення, зокрема й діти.

Незабаром було озвучено попередню причину авіакатастрофи - помилка пілота. Однак не всі з цим погодилися, висунувши інші версії.

Також стало відомо, куди збирався летіти міністр внутрішніх справ у день падіння вертольота: Дениса Монастирського збиралися зустрічати у Харкові.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини