25 листопада 2022, 07:52

Тіло не знайдено: кількість зниклих безвісти в Україні вже перевищила дсятки тисяч осіб

Міжнародна комісія оцінила кількість зниклих безвісти, розслідування справ триватиме роками.

Тіло не знайдено: кількість зниклих безвісти в Україні вже перевищила дсятки тисяч осіб

Міжнародна комісія ICMP попередньо назвала кількість безвісти зниклих за період з початку військових дій на території України. За усередненими підрахунками у цю категорію потрапить близько 15 тисяч осіб.

За інформацією директора європейського представництва, озвученою в інтерв'ю агентству Reuters, немає точної інформації про групи людей, які були насильно перевезеними, заарештованими, померли або поховані у місцях братських поховань.

За даними Метью Холлідея, 15 тисяч - приблизна цифра, яка є орієнтиром з огляду на відсутність достовірної інформації щодо тимчасово окупованих територій. Оскільки є підстави вважати, що тільки в одному Маріуполі кількість загиблих і зниклих безвісти може сягати понад 20 тисяч осіб.

"Цифри можуть бути дійсно величезними, як і проблеми, з якими на сьогоднішній день стикається Україна", - заявив чиновник.

Процес розслідування щодо зниклих безвісти в Україні може тривати роки. Це навіть за умови завершення військових дій у країні.

Повідомлялося, що окупанти скаржаться ув перехопленнях, що кількість безвісти зниклих перевищила 60 тисяч осіб.

Відомо, що Росія не визнає втрат, мати моряка із затонулого крейсера "Москва" була шокована побаченою картиною у шпиталі.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Ольга Пилипенко

Останні новини