18 травня 2022, 08:33

У Києві озвучили подальші плани щодо захисників Маріуполя

Захисників "Азовсталі" Київ хоче доставити до третьої країни, оскільки Росія пішла на деякі поступки щодо українських військових.

У Києві озвучили подальші плани щодо захисників Маріуполя

Напередодні стало відомо, що Росія пішла на деякі поступки щодо українських захисників, які перебувають у Маріуполі. Механізму обміну поки що немає, проте Україна наполягає на вивезенні бійців до третьої країни.

Вчора, 17 травня, голова партії "Голос" Кіра Рудика, яка бере участь у переговорному процесі щодо захисників "Азовсталі", дала інтерв'ю The New York Times.

За її словами, Київ пропонує як третю країну Туреччину, однак у Москві проти. Зараз Україна лише може продовжити переговорний процес.

Також сама Рудика ще не знає точної кількості російських військовополонених, яких Україна готова обміняти на захисників Маріуполя.

Водночас представники ООН та Червоного Хреста дали гарантії того, що з усіма евакуйованими захисниками України, які зараз перебувають на окупованих територіях, все буде нормально, саме тому Київ і дав добро на евакуацію бійців ЗСУ із "Азовсталі".

Важкі поранені бійці перебувають у лікарні Новоазовська, а ще близько 250 бійців ЗСУ привезли на територію колонії в Оленівці.

Проте вчора Генпрокуратура РФ звернулася до Верховного суду РФ із проханням визнати полк "Азов" терористами.

До кінця не ясна ситуація щодо тих бійців ЗСУ, які залишилися на заводі. Одна з представниць делегацій дружин і матерів, чиї чоловіки перебувають на "Азовсталі", Наталія Зарицька заявила, що вони всі тільки моляться та чекають на добрі новини.

Радник президента України Михайло Подоляк порівняв захисників Маріуполя зі спартанцями, які стримували персів у Фермопілах.

Нагадаємо, увечері 16 травня з території "Азовсталі" виїхало 10 автобусів, у яких перебували поранені українські захисники.

А, за словами Андрющенка, окупаційна влада Маріуполя планує віддати місто "кадировцям".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини