9 травня 2022, 08:16

Зеленський озвучив відповідь Росії на пропозицію обміняти бійців "Азовсталі"

Росія готова міняти військових лише у тому випадку, якщо вони полонені, повідомив президент України.

Зеленський озвучив відповідь Росії на пропозицію обміняти бійців "Азовсталі"

Військово-політичне керівництво Російської Федерації відмовляється випускати українських захисників Маріуполя, заблокованих на території заводу "Азовсталь", попри всі дипломатичні зусилля української сторони та міжнародних партнерів.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський на брифінгу за підсумками зустрічі із главою канадського уряду Джастіном Трюдо.

За словами глави держави, у вирішенні цього питання були задіяні представники Туреччини, Швейцарії, Ізраїлю та Франції, а також міжнародні організації, але російська сторона готова міняти військових лише у тому випадку, якщо вони полонені, тобто полонених – на полонених.

"Така ситуація. Це відповідь РФ", - сказав український лідер.

Президент повторив свої слова про неможливість розблокувати Маріуполь військовим шляхом. Такої думки дотримується керівництво Збройних сил України.

Нагадаємо, напередодні влада України повідомила про евакуацію всіх цивільних осіб з укриттів металургійного комбінату "Азовсталь" у Маріуполі. Крім того, глава держави розповів про підготовку другого етапу евакуації, під час якого із заводу мають бути вивезені медики та поранені військові.

Цього тижня захисники "Маріуполя" повідомили, що підрозділи супротивника прорвалися на "Азовсталь", після чого зав'язалися запеклі бої. Окупантам вдалося взяти під контроль частину території заводу.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини