5 травня 2022, 10:31

Зеленський відмовив Путіну у зустрічі: приїзд до Києва впливового західного політика змінив усе – ЗМІ

Хід мирних переговорів із Росією повністю перевернув візит до Києва Бориса Джонсона та його відверта розмова із Зеленським.

Зеленський відмовив Путіну у зустрічі: приїзд до Києва впливового західного політика змінив усе – ЗМІ

Після провалу першого етапу російського вторгнення на територію України та розгрому окупаційних сил під Києвом у Кремлі були готові на зустріч президентів Володимира Зеленського та Путіна, на якій мали обговорити та затвердити результати мирного договору України та Росії. Проте все змінив раптовий візит прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона до Києва.

Про це повідомляють журналісти видання "Українська правда", яке публікує матеріал на основі інсайдерської інформації з ОП.

"Така зустріч (Путіна та Зеленського - ред.) була майже готова. Після дуже важких втрат під Києвом і на півночі, після місяців безрезультатних облог Чернігова та Харкова, після жорстких санкцій Заходу якась угода з Україною дуже потрібна Росії. Не дарма глава МЗС РФ Сергій Лавров відверто видає бажане за дійсне, говорячи, що Росія веде переговори з Україною щодо зняття санкцій. Це дуже важливе для них питання", - пишуть журналісти видання.

Водночас Захід вустами канцлера Німеччини Олафа Шольца дав однозначну відповідь: санкції з Росії ніхто не зніме, якщо не буде угоди з Україною.

"Російська сторона, хто б не говорив, вміє читати сигнали та була практично готова до зустрічі Зеленський – Путін. Але сталося дві речі, після яких член делегації України Михайло Подоляк має відкрито визнати, що зустріч президентів уже не на часі", - зазначає УП".

Перша причина – викриття звірств, згвалтувань, вбивств, розправ, пограбування, невиборчих бомбардувань та сотень і тисяч інших військових злочинів, скоєних російськими військами на тимчасово захоплених українських теренах. Звірства російської армії у Бучі, Ірпені, Бородянці, а також бомбардування "Азовсталі" є для України важливим питанням.

Другою причиною зриву переговорів із Путіним став раптовий приїзд до Києва 9 квітня прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона. Це сталося практично відразу після того, як українські переговорники та Абрамович / Мединський за підсумками Стамбула загалом узгодили конструкцію майбутньої угоди.

"Джонсон привіз до Києва два простих меседжі: Путін - військовий злочинець, його потрібно дотискати, а не домовлятися з ним. І друге, якщо ви готові з ним підписувати будь-які угоди про гарантії, то ми ні. З вами можемо, але не з ним, він все одно всіх кине", - резюмує суть візиту Джонсона один із наближених до Зеленського.

За цим візитом і словами Джонсона криється набагато більше, ніж просте небажання залучатися до угод з Росією. Колективний Захід, який ще у лютому пропонував Зеленському здатися та тікати, тепер відчув, що Путін насправді зовсім не такий всесильний, яким його уявляли.

Більше того, за словами джерел, саме зараз з'явився шанс його дотискати, і Захід хоче скористатися ним.

Вже через три дні після того, як Джонсон відлетів назад до Туманного Альбіону, Путін вийшов до публіки та заявив, що переговори з Україною "зайшли у глухий кут".

Ще через три дні до Києва знову приїхав Роман Абрамович, а президент Зеленський офіційно заявив, що угод безпеки з Росією може бути дві: одна стосуватиметься власне співіснування України з РФ, друга - виключно гарантій безпеки.

Раніше американський політолог Раміс Юнус зазначив, що РФ сьогодні залишилася практично однією у цілому світі. Ніхто з союзників Росії не підтримує її ні політично, ні економічно, ні, тим паче, військово-технічно.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ! Автор: Марк Ворошилов

Останні новини