26 квітня 2022, 10:54

Аварії на ЧАЕС 36 років: як Москва мало не повторила трагедію, відправивши війська захопити Чорнобиль

Україна та світ згадують про найбільшу аварію в історії ядерної енергетики. Аварії на Чорнобильській атомній електростанції 36 років.

Аварії на ЧАЕС 36 років: як Москва мало не повторила трагедію, відправивши війська захопити Чорнобиль

Сьогодні, 26 квітня, Україна та світ згадують про найбільшу аварію в історії ядерної енергетики – Чорнобиль. Трагедія сталася рівно 36 років тому. І Москва намагалася повторити її вдруге.

Завдяки мужності українських військових найгіршого сценарію вдалося уникнути, передає Діалог.UA.

26 квітня 1986 року стався вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС, який завдав тяжкої шкоди екології України та Європи загалом. Багато радіоактивних речовин було викинуто в атмосферу. Досі околиці атомної станції залишаються зоною відчуження.

Точна кількість жертв аварії на ЧАЕС невідома: люди, які отримали опромінення, помирали не відразу. Відомо, що у перші дні та тижні від гострої променевої хвороби померло 30 співробітників атомної станції. Ймовірно, сотні тисяч людей померли у наступні роки від наслідків опромінення.

Вторгнення ЗС РФ в Україну

Незадовго до 36-х роковин Москва мало не повторила чорнобильську трагедію, коли у ніч на 24 лютого здійснила військове вторгнення в Україну. Велике угруповання ЗС РФ і найманців зайшло через Білорусь до Чорнобиля, захопивши станцію та персонал.

Безпека Європи знову була під загрозою, оскільки окупанти вели там активні бойові дії, під час яких станція була на кілька днів знеструмлена.

Звільнити Чорнобиль вдалося лише через місяць – 31 березня.

Показово, що командування РФ дуже підставило своїх військових, відправивши їх до Чорнобиля. Наприклад, окупантам було дано наказ рити окопи у так званому Рудому лісі – самому зараженому місці у зоні відчуження.

Ця група солдатів сильно постраждала. У ході "спецоперації" військові отримали величезні дози опромінення, що, ймовірно, обернеться для них болісною смертю найближчими роками та місяцями.

Відомо, що навіть під час втечі з Чорнобиля російські солдати займалися мародерством. Вони забрали додому своїм сім'ям заражені радіацією "трофеї".

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у Чорнобилі знайшли опромінений сухпайок окупантів.

Ми також писали, що у лікарнях Білорусі рятували опромінених у Чорнобилі російських солдатів.

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!

Слава Україні! Разом ми – СИЛА!

Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365

Paypal – [email protected]

Карта банку – 5168742727446407 (гривня)

Не пропустіть важливу інформацію!

Підпишіться на наш Телеграм-канал: https://t.me/Dialog_Ukraine

Останні новини