16 квітня 2022, 20:09

Росія збирається закрити Херсон і провести у травні "референдум" щодо створення "ХНР"

Російські окупанти не відмовляються від планів проведення псевдореферендуму на Херсонщині.

Росія збирається закрити Херсон і провести у травні "референдум" щодо створення "ХНР"

Російська Федерація планує повторити на Херсонщині сценарій, який був реалізований нею у 2014 році на Донбасі. У першій декаді травня загарбники планують провести в окупованому Херсоні так званий "референдум" щодо створення "ХНР".

Відповідну заяву зробила уповноважений ВР із прав людини Людмила Денісова.

За словами омбудсмена, є свідчення, що у друкарні Нової Каховки нині друкуються бюлетені для майбутнього псевдореферендуму. При цьому протоколи та потрібні результати "голосування" буде підготовлено заздалегідь, а потім завезено до Херсона.

На період проведення "референдуму" загарбники мають намір закрити обласний центр на в'їзд і виїзд, а також відключити у місті зв'язок.

Проте втілити свої задуми у життя Кремлю буде складно, бо жителі Херсона продовжують виходити на проукраїнські акції протесту, демонструючи свою позицію окупантам.

Нагадаємо, про плани Росії щодо створення "ХНР" повідомлялося ще місяць тому. Тоді окупанти обдзвонювали місцевих депутатів і пропонували їм співпрацю.

Раніше цього тижня у ЗСУ заявили про проведення серйозної роботи зі звільнення Херсонської області. Своєю чергою в Офісі Президента уточнили: українські військові проводять на Херсонщині складні наступальні операції, які дозволяють сковувати ворога. 

Автор: Артем Малиновский

Останні новини