16 квітня 2022, 18:39

Зеленський озвучив деталі можливого мирного договору із Росією

Мирний договір із Росією може складатися з двох документів, повідомив президент України.

Зеленський озвучив деталі можливого мирного договору із Росією

Президент України Володимир Зеленський розкрив деякі подробиці можливої мирної угоди з Російською Федерацією.

Глава держави заявив, що такий договір може складатися із двох різних документів, інформує "УП".

У першому документі будуть прописані гарантії безпеки для України, а у другому йтиметься безпосередньо про відносини Києва та Москви.

Водночас Росія хотіла б мати один спільний документ, зазначив президент. Однак цьому заважає небажання деяких міжнародних авторів сідати за стіл переговорів із РФ: для них надання гарантій безпеки для України – це одне питання, а діалог із Росією – зовсім інше.

За словами глави держави, гарантами безпеки України можуть виступити США, Великобританія, Туреччина й Італія, проте поки що остаточної відповіді від цих країн немає.

Зеленський також заявив, що лише переговорів із Росією в онлайн-форматі буде недостатньо для розв'язання всіх питань і укладання мирної угоди. Київ і Москва по-різному дивляться на низку питань. Одне з них стосується статусу Донбасу. Україна вважає цей регіон своєю невіддільною частиною, а Росія називає його "республіками".

Президент зазначив, що в окупованій частині Донецької та Луганської областей є люди, які чекають на повернення української влади та хочуть відчувати свою приналежність до України.

Нагадаємо, Зеленський заявив, що знищення українських захисників у Маріуполі поставить хрест на переговорах із Росією, та визнав: переговорний процес зайшов у глухий кут після того, як розкрилися злочини РФ проти мирних жителів на Київщині.

Раніше голова української делегації на переговорах із РФ Давид Арахамія розповів, що російська сторона готувала для України договір про капітуляцію

Автор: Артем Малиновский

Останні новини