15 квітня 2022, 07:31

Подоляк розповів про план "Б" Росії у війні з Україною

Росія концентрує свої війська на південному сході України, розраховуючи здобути тут хоч якісь "перемоги".

Подоляк розповів про план "Б" Росії у війні з Україною

Російська Федерація перейшла до плану "Б" у війні з Україною: на сьогодні країна-агресор зосереджує свої війська на східному та південному фронтах, щоб спробувати досягти тут хоч якихось "перемог", які можна було б "продати" російському суспільству.

Таку заяву зробив радник голови Офісу президента України, член української делегації на переговорах із РФ Михайло Подоляк.

За його словами, на південному сході очікуються активні бойові дії. Збройні сили України готові до цих битв, але ситуація ускладнюється тим, що бої відбуваються на українській території, руйнується інфраструктура міст і не всі мирні жителі Донецької та Луганської областей евакуювалися у безпечніші регіони.

"Все це буде досить драматично для України. Загалом ця війна є досить драматичною для України, тому що ми втрачаємо інфраструктуру у великому обсязі та, головне, ми втрачаємо громадян", – сказав радник.

Подоляк також розповів про продовження обговорення стамбульського комюніке, запропонованих українською стороною формул, які можуть лягти в основу гарантій безпеки для України. Цю роботу у підгрупах ведуть юридичні консультанти, вони визначають формулювання й уточнюють позиції, щоб майбутній документ відповідав міжнародно-правовим нормам.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що найближча ціль Росії – оточення українського угруповання військ на Донбасі та спроба захоплення всієї території Донецької та Луганської областей. За словами глави держави, ситуація на східному фронті залишається найскладнішою, але з іншого боку тут зосереджені найпотужніші підрозділи ЗСУ.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини