12 квітня 2022, 11:13

Мер Маріуполя Бойченко озвучив цифри загиблих мирних жителів у місті

З 1 березня, коли російські війська взяли в облогу місто, та по 11 квітня у Маріуполі загинуло понад 10 тисяч мирних жителів.

Мер Маріуполя Бойченко озвучив цифри загиблих мирних жителів у місті

Станом на 1 січня 2021 року у Маріуполі проживало понад 431 тисяча людей. З початком війни дехто встиг евакуюватися, проте більшість залишається у місті. За словами градоначальника Вадима Бойченка, за час окупації у Маріуполі вже загинуло понад 10 тисяч мирних жителів.

Сьогодні, 12 квітня, агентство Associated Press випустило у Мережу статтю з інтерв'ю Бойченка.

Мер Маріуполя стурбований тим, що Росія планує сконцентрувати весь свій удар по Донбасу. За словами Бойченка, кількість жертв у Маріуполі може бути понад 20 тисяч людей, оскільки трупи мирних жителів лежать прямо на вулицях міста та їх ніхто не ховає.

Міський голова поклав всю відповідальність на Росію, яка відмовляється надавати мирним громадянам коридори для евакуації, а також повністю блокує всю гуманітарну допомогу.

Бойченко стверджує, що окупанти звозять трупи людей до одного з торгових центрів, у якому є холодильники та складські приміщення. Туди ж під'їжджають мобільні крематорії, які спалюють тіла загиблих.

За словами Бойченка, у місті залишається 120 тисяч жителів, які гостро потребують їжі та медикаментів. З міста випускають лише тих, хто пройшов окупаційні "фільтраційні табори".

У Києві заявляють, що окупанти відбирають у мешканців Маріуполя їхні українські паспорти, після чого примусово вивозять на територію РФ. За словами Бойченка, до РФ вже вивезли близько 33 тисяч мешканців міста.

Ще вчора, 11 квітня, бойовик Басурін анонсував повне блокування "Азовсталі", після чого погрожує застосувати хімічну зброю, щоб "викурити" захисників міста з території підприємства.

Ввечері того ж дня окупанти розпорошили невідому речовину на території заводу.

Раніше британська розвідка повідомила про готовність РФ відновити повномасштабні бойові дії на Донбасі протягом двох-трьох тижнів.

Нагадаємо, бійці "Азова" повідомили, що вороги скинули на них невідому речовину, яка ускладнює дихання.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини