19 березня 2022, 18:14

Путін готовий обговорювати Крим і Донбас на зустрічі із Зеленським, але ставить умову

Питання Криму та Донбасу є найскладнішими на переговорах української та російської делегацій.

Путін готовий обговорювати Крим і Донбас на зустрічі із Зеленським, але ставить умову

Президент країни-агресора Володимир Путін допускає обговорення питань Криму та Донбасу під час особистої зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським, але до цього українська та російська делегації мають досягти згоди щодо інших чотирьох пунктів.

Про це президент РФ заявив під час телефонної розмови з турецьким колегою Реджепом Тайіпом Ердоганом, повідомляє CNN із посиланням на слова спікера президента Туреччини Ібрагіма Калина.

Насамперед Путін вимагає нейтрального статусу України, тобто відмови від перспектив приєднання до Північноатлантичного альянсу, "демілітаризації" та взаємних гарантій безпеки за "австрійською формулою", так званою "денацифікацією", а також "захисту російської мови в Україні".

Крім цього, Путін висуває ще дві вимоги щодо визнання російської анексії Криму та "незалежності" так званих "ДНР" і "ЛНР". Калин зазначає, що ці питання є найскладнішими. Вимоги Кремля, які порушують територіальну цілісність України, є неприйнятними як для Києва, так і для міжнародної спільноти.

За словами представника Ердогана, якщо буде досягнуто згоди за першими чотирма пунктами, то питання Криму та Донбасу можуть бути обговорені на особистій зустрічі Зеленського та Путіна.

"Якщо переговори відбудуться, це може бути можливістю досягти згоди та покласти край війні", – сказав речник президента Туреччини.

Нагадаємо, напередодні голова російської делегації Володимир Мединський заявив, що Київ і Москва по-різному дивляться на питання майбутнього Донбасу: українська сторона вважає, що управління регіоном має здійснюватися централізовано у столиці України, а російська наполягає на тому, що це питання "має вирішуватися народом Донбасу".

Раніше українська делегація неодноразово наголошувала, що Київ не має наміру визнавати анексію Криму та незалежність окупованих районів Донбасу.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини