13 березня 2022, 17:23

Подоляк про переговори з РФ: "Думаю, вийдемо на конкретні результати за лічені дні"

В Офісі президента України заявили, що Росія більше не ставить ультиматумів у рамках переговорного процесу.

Подоляк про переговори з РФ: "Думаю, вийдемо на конкретні результати за лічені дні"

Україна та Російська Федерація, які продовжують переговори про припинення розв'язаної Кремлем війни, можуть вийти на конкретні результати найближчими днями.

Про це 13 березня заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

За його словами, на сьогодні російська делегація більш адекватно сприймає ситуацію, що склалася, у тому числі на полі бою, вже не говорить мовою ультиматумів і більш чутливо ставиться до позиції України.

Подоляк зазначив, що пропозиції української делегації залишаються на столі, вони жорсткі та стосуються насамперед відведення військ і припинення вогню.

Для розуміння. Представники РФ на перемовинах уже не ультимативно щось говорять, а уважно слухають наші пропозиції. Україна не поступиться своїми позиціями. Наші вимоги – закінчення війни та виведення російських військ. Бачу, що є розуміння цього процесу та діалог. pic.twitter.com/SNjpI9SQLl

— Михайло Подоляк (@Podolyak_M) March 13, 2022

Раніше в інтерв'ю російському виданню "Комерсант" Подоляк заявив, що потенційний майбутній договір між Україною та Росією має бути багатокомпонентним, у тому числі включати гарантії безпеки для української держави.

Він також припустив, що підсумковий документ, швидше за все, підписуватимуть президент України Володимир Зеленський і глава Кремля Володимир Путін. Крім того, у підсумкову роботу, наприклад підписання попередньо остаточного документа, можуть включитися треті країни.

Тим часом депутат Держдуми й учасник російської делегації Леонід Слуцький заявив про нібито "істотний прогрес" у рамках переговорного процесу. На його думку, цей "прогрес" може перерости у "єдину позицію обох делегацій" і "документи для підписання".

Нагадаємо, напередодні про переговорний процес із Росією розповів президент Володимир Зеленський. Глава держави зазначив, що на сьогодні російська делегація перейшла від ультиматумів до діалогу та назвав це позитивним сигналом.

Українська та російська делегації провели три раунди переговорів у Білорусі. Наразі сторони продовжують роботу у відеоформаті.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини